Niebieski szlak Grudziadz (ul.Chełmińska) - Klamry (Pomnik)

Numer szlaku: KP-4042-n

Nie mamy jeszcze opisu. Jeśli odwiedziłeś ten szlak, podziel się z nami opinią o nim!
  • pieszo, spacer

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. aniols

    Śladu gps nie zamieszczam, bo z braku czasu szlak przejechaliśmy nie od Grudziądza, a od miejscowości Sztynwag. Początek asfaltowy, przejazd pod A1, w Gogolinie wjeżdżamy na górkę, z której rozciąga się panorama na okolicę. Po chwili zaczynają się lekko pagórkowate tereny leśne. Obszar niby niewielki ale potencjał ma, niestety/stety (co kto lubi) drogi są miejscami mocno piaszczyste (zdj.) i "zaśmiecone" gałęziami, co trochę psuje zabawę i nie pozwala na dynamiczną jazdę. Koniec szlaku w Klamrach w pobliżu obelisku ku czci ofiar terroru hitlerowskiego.Ogólnie jak na szlak pieszy za dużo asfaltu, jak na rowerowy, to dla mtb też za dużo asfaltu, dla trekingów za dużo piasku. No nie dogodzisz ;)Już poza szlakiem, ale nie daleko, na linii Klamry-Wabcz znajdują się w lesie pruskie forty (zdj.) i schrony (zdj.) piechoty z początku XX w.

    • Schron piechoty - User reviews: aniols about Niebieski szlak Grudziadz (ul.Chełmińska) - Klamry (Pomnik)
    • Przykładowy pruski fort piechoty z okolic Wabcza - User reviews: aniols about Niebieski szlak Grudziadz (ul.Chełmińska) - Klamry (Pomnik)
    • Co robi ciężki sprzęt z leśnymi drogami - User reviews: aniols about Niebieski szlak Grudziadz (ul.Chełmińska) - Klamry (Pomnik)

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię