Ciekawe miejsca i atrakcje w serwisie TRAIL.PL

Dodawanie ciekawych miejsc i atrakcji w serwisie TRAIL.PLCiekawie miejsce to typ punktu POI dodajesz, gdy chcesz podzielić się ciekawym, wartym zobaczenia miejscem lub obiektem. Miejsca dodane jako POI wyświetlają się na mapie, jeśli znajdują się w promieniu 10km danego szlaku. Po kliknięciu ich ikony w przeglądarce otworzy się strona z jego opisem i galerią zdjęć. Warto dodać w ten sposób obiekty dostępne z kilku szlaków.

Jak dodać ciekawe miejsce (POI)?

W menu głównym na stronie TRAIL.PL najedź kursorem na hasło “Dodawaj” i wybierz pozycję “miejsca“. Jeśli chcesz, możesz dodać ciekawe miejsce już teraz!

Poniżej znajdziesz informacje o tym jak będzie wyglądać strona ciekawego miejsca lub atrakcji turystycznej oraz jak prawidłowo wypełnić formularz opisujący dane miejsce.

Informacje dostępne na stronie “POI – ciekawe miejsce”

TRAIL.PL - zawartość strony POI, ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne

Uzupełniamy formularz dla “POI – ciekawe miejsce”

  • Kategoria – przyporządkowuje wybrane przez Ciebie miejsce do jednego z 32 możliwych zbiorów (geocache/miejsce do wędkowania/plaża etc).
  • Tytuł – tutaj dodajesz nazwę dla swojego miejsca/obiektu.
  • Adres - wpisujesz gdzie znajduje się polecone przez Ciebie miejsce/obiekt.
  • Długość geograficzna i Szerokość geograficzna  to pola służące do zapisywania współrzędnych. Są zintegrowane z mapką, więc można wpisać lokalizację lub zaznaczyć miejsce na mapce markerem (wtedy współrzędne uzupełnią się same).
  • Opis -  w tym miejscu pododajesz informacje, które zachęcą innych użytkowników serwisu do obejrzenia polecanego przez Ciebie miejsca/obiektu. Jeżeli podczas tworzenia opisu korzystasz z informacji pochodzących z Internetu wypełnij także poniższe pola „nazwa i adres źródła”.
  • Słowa klucze (tagi) to słowa pozwalające na zlokalizowanie Twojego punktu POI w wyszukiwarce. Im bardziej bogaty zbiór słów – kluczy tym łatwiej można na dany POI trafić.
  • Zdjęcia i filmy – dodaj choć jedno zdjęcie opisywanego obiektu. Powinieneś mieć prawa, by się nim posługiwać – jeśli dodajesz materiały z Wikipedii, koniecznie zamieść w podpisie nazwę autora oraz informacje o licencji na jakiej są udostępniane. Zdjęcia mogą być w dodawane w formacie JPG, GIF, PNG;  filmiki w MVI, AVI, MP4, WMV, FLV i 3gPP i nie mogą przekraczać 100 MB.

Edycja wprowadzonych informacji

Edycja, usuwanie i ukrywanie dodanych POI

Jeśli masz problem z dodaniem informacji – napisz do nas lub zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.