Co robić, gdy nie można wyjechać?

Otwarta i subiektywna lista pomysłów, miejsc i atrakcji, którą możesz wykorzystać, gdy masz już dość siedzenia w domu a nie masz czasu / pieniędzy / zdrowia by ruszyć w nieznane.

Jeśli macie własne propozycje, dajcie znać w komentarzu pod artykułem. Chętnie dodamy je do poniższej listy!

1. Idź przed siebie, zawsze wybierając drogi, których nie znasz.

2. Wejdź na stronę internetową swojej miejscowości i sprawdź sekcję “turystyka” (“atrakcje”, “zwiedzaj” ect.). Czy widziałeś już wszystkie te miejsca? Jeśli nie – ruszaj! Wszak nie od dziś wiadomo, że “cudze chwalicie, swego nie znacie”.

3. Pójdź do Zoo. Nie na chwilę! Zarezerwuj minimum 3 godziny. Weź ze sobą książkę, coś do picia i kanapki, i oczywiście – aparat. Wyłącz telefon i ciesz się chwilą spokoju. Nawet jeśli w Zoo już byłeś, warto sprawdzić co słychać u jego mieszkańców. A może zainteresuje Cię uparta mucha? Zobacz, jakie ma kolorowe oczka :)

4. Muzea. Stare, często nieinteraktywne i nieco przykurzone. Czasem to Ty jesteś tam większą atrakcją dla Pani w kasie, niż sama ekspozycja. Warto więc taką Panią zagadać, podpytać o to i owo, a z doświadczenia wiemy, że to prawdziwe skarbce wiedzy, które chętnie dzielą sie wszelkimi smaczkami, także okołowystawowymi.

5. Zjedz w miejscu, do którego nigdy byś nie poszedł. Nawet nie wiesz ilu ludzi boi się próbować potraw wykonanych przez kogoś innego niż ich mama / żona / czy babcia. Nowe smaki, kolory i zapachy nie muszą przypaść Ci do gustu, ale za to będziesz mógł z czystym sumieniem omijać to miejsce do końca życia ;)

6…