Co w KOTLE zawrzało?

Logo festiwalu KOCIOŁTrochę późno, ale ważne że w końcu jest – relacja z II Festiwalu Relacji z Podróży “Kocioł”. Mieliśmy przyjemność objąć go swoim patronatem, mamy nadzieję, że spotkamy się tam z Wami za rok!

Tymczasem, zapraszamy do przeczytania notatki autorstwa Marysi Witeckiej z ZKE!

 

17 listopada 2012 roku odbył się II Festiwal Relacji z Podróży ”KOCIOŁ”. Przy organizacji całego przedsięwzięcia pracował prawie cały zespół wolontariuszy Złotowskiego Korpusu Ekspedycyjnego.

Impreza zaczęła się od Gry miejskiej, kiedy to uczestnicy dostali w swoje ręce mapę Złotowa z zaznaczonymi punktami i zadaniami do wykonania na trasie . Niektóre zadania okazały się nie lada wyzwaniem. Przebieg trasy został zarejestrowany nawigacją GPS wypożyczoną od serwisu TRAIL.pl .

Zobacz trasę Gry terenowej – KOCIOŁ 2012.
 Grałeś? Dodaj swoje zdjęcia i opinie!

Po akcji terenowej wszyscy zgromadzili się w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej, gdzie odbyła się oficjalna część festiwalu – projekcje konkursowych filmów i prezentacji o tematyce podróżniczej. Wśród laureatów, którzy prezentowali swoje wyprawy znalazły się między innymi: relacja z Festiwalu Trąbki w Gučy (Serbia), opowieść o wyprawie trzech przyjaciół wzdłuż polskiego wybrzeża czyli Projekt Prometeusz, rowerowa wyprawa “Z tatą do Londynu”. Popis dały także przedszkolaki, które pochwaliły się swoimi pierwszymi krokami eksploatacji świata w prezentacji “Na wędrówkę”.

Honorowym gościem spotkania był Pan Aleksander Doba, laureat SUPER KOLOSA (prestiżowej nagrody dla podróżników, przyznawanej podczas festiwalu w Gdyni). Jeśli nie widzisz obrazka, skopiuj ten link do przeglądarki: http://1.bp.blogspot.com/-wfUv-iPWOkY/UI18K-hxZnI/AAAAAAAABrk/G1Ug-gIm_CA/s1600/wpid-doba-poster.jpgAleksander Doba jest polskim podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą, który jako pierwszy człowiek przepłynął kajakiem samotnie Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej). Dokonał tego tylko i wyłącznie dzięki sile swoich mięśni i niesamowitej woli. Opowiedział o swojej niezwykłej wyprawie i udzielił wielu cennych porad i wskazówek. Jego wystąpienie okraszone było niesamowitą dawką dobrego humoru.

Na zakończenie Prezes Stowarzyszenia Złotowski Korpus Ekspedycyjny, Piotr Witecki, wręczył nagrody dla autorów najlepszych relacji z podróży oraz zwycięzców Gry miejskiej. W kategorii “Wokół komina” wygrał Projekt Prometeusz – film o wyprawie rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża szlakiem latarni morskich, w którym brali udział Michał Ruta, Jędrzej Waberski i Remigiusz Kubler. W kategorii “Tam gdzie sadza nie doleci” wygrała prezentacja “Z tatą do Londynu” – o wyprawie rowerowej ojca z synem na igrzyska olimpijskie do Londynu. Nagrody odebrali także twórcy projektów kartek pocztowych z latarniami, które rozsyłane były w ramach Projektu Prometeusz. Zwieńczeniem całego dnia było wspólne ognisko, podczas którego w poczet stowarzyszenia zostało przyjętych kilkoro nowych członków.

Poniżej znajduje się mapka jednego z 5 dni Projektu Prometeusz: Dzień Drugi / Kąty Rybackie – Sopot stworzona przez Jędrzeja Waberskiego:

Więcej o działalności Złotowskiego Korpusu Ekspedycyjnego można przeczytać na: http://zlokoreks.blogspot.com/

[Marysia Witecka]