Dodawanie i edycja informacji o obiektach noclegowych

Oferujesz noclegi? Chciałbyś zwiększyć liczbę osób odwiedzających Twój obiekt? Dodaj swoją ofertę w serwisie TRAIL.PL – daj się poznać turystom z całej Polski!

Instrukcja dodawania obiektów noclegów – 4 kroki 

Wystarczą 4 kroki, by pokazać się turystom!

 1. Wejdź na stronę http://trail.pl/poi i wybierz opcję dodawania obiektu noclegowego.
 2. Opisz swoją ofertę, dodaj ciekawe zdjęcia (szczegóły możesz przejrzeć w dalszej części artykułu).
 3. Twój obiekt pojawi się na mapach szlaków (zobacz jak to wygląda).
 4. Strona z Waszą ofertą – przejrzysty dostęp do informacji o obiekcie oraz szlakach w pobliżu.

Wykorzystaj możliwości serwisu TRAIL.PL – pokaż, co można zwiedzić w Twojej okolicy, gdzie się przejść i co zobaczyć! Znajdź w naszej bazie szlaki i wycieczki w sąsiedztwie swojej lokalizacji, wygeneruj wklejkę z mapą trasy i wstaw na swojej stronie. Więcej na temat wklejek przeczytasz w artykule Nowe wklejki z profilem wysokości” . 

Formularz dodawania noclegu

Przy dodawaniu punktu POI będącego obiektem noclegowym, obligatoryjnie uzupełniasz takie informacje jak:

 • „Tytuł” - w nim zamieszczasz nazwę noclegu
 • „Adres” pod którym zlokalizowane jest to miejsce

Pola służące do zapisywania współrzędnych: „długość i szerokość geograficzna” jest zintegrowana z mapką, tak więc można wpisać lokalizację lub zaznaczyć miejsce markerem na mapce (wtedy współrzędne uzupełnią się same).

 • „Opis” – tutaj zamieszczasz informacje dotyczące Twojej usługi
 • „Nazwa źródła i adres źródła” – te pola uzupełniasz wtedy, gdy pole opisu zawiera dane pochodzą z jakiejś strony internetowej.
 • „Słowa Klucze (tagi)” – są to słowa pozwalające na zlokalizowanie Twojego punktu POI w wyszukiwarce. Im bardziej bogaty zbiór słów – kluczy tym łatwiej można na dany POI trafić.
 • „Rodzaj” – ten element opisu pokazuje zainteresowanym Twoją usługą użytkownikom jakiego rodzaju „charakter” noclegu masz do zaoferowania (hotel/kamping /agroturystyka /pole namiotowe /schronisko/ chatka/bacówka).
 • „Ilość miejsc, ilość pokoi, cena od” – suwakiem wskazujesz ilość dostępnych miejsc do zaoferowania, liczbę pokoi do wynajęcia oraz ustalasz minimalną stawkę noclegu.
 • „Opcje” – tutaj zaznaczasz z czego turyści będą mieli możliwość skorzystać przyjeżdżając do Ciebie na nocleg (łazienka/Internet/grill etc.)

Nie zapomnij podać  informacji o osobie kontaktowej wraz z numerem telefonu, adresem e-mail i stroną internetową obiektu!

Zdjęcia i filmy, czyli jak poprawić prezentację oferty

Bardzo przydatne mogą okazać się zdjęcia i filmy ukazujące oferowane przez Ciebie usługi, które pomogą klientowi na szybsze podjęcie decyzji w kwestii wykupienia u Ciebie noclegu. Jeśli nie masz bogatej galerii – nie przejmuj się, wystarczy jedno zdjęcie, by oferta wyglądała korzystnie. Jeśli masz zdjęcia wnętrz, wystroju pokoi, widoków z okien – możesz je również dodać. Pamiętaj, że zdjęcie które dodasz jako pierwsze będzie zdjęciem głównym – aby je zmienić będziesz musiał usunąć kolejne zdjęcia i wgrać ponownie.

Zdjęcia mogą być w dodawane w formacie JPG, GIF, PNG a filmiki w MVI, AVI, MP4, WMV, FLV i 3gPP i nie mogą przekraczać 100 MB.

Widoczność Twojej oferty

Na koniec dodajesz zakres osób, które będą mogły skorzystać z Twojej usługi noclegowej (wszyscy/obserwowani przeze mnie /nikt).

Nie czekaj – dodaj obiekt już dziś! Wprowadzone informacje możesz zmienić lub edytować w każdej chwili! Zobacz jak wygląda strona Bacówki PTTK Jaworzec, dla Twojej wygody zamieszczamy też jej screen z przydatnymi notatkami na poniższej ilustracji.

Strona obiektu noclegowego w serwisie TRAIL.PL