Dodawanie i edycja wydarzeń

Aby w serwisie TRAIL.PL dodać wydarzenie wybierz opcję „Dodawaj” w głównym menu u góry strony, a następnie po rozwinięciu paska opcji kliknij „wydarzenia”. Po wykonaniu powyższych kroków załaduje się nowy widok strony, w którym możesz wprowadzić wszystkie informacje.

 

Pola do uzupełnienia

„Kategoria”
Kategoria odnosi się do rodzaju wydarzenia; do wyboru masz zatem wydarzenie: kulturalne, sportowe lub turystyczne.
„Grupa do jakiej chcesz dodać”
To pole informuje wszystkich użytkowników, o tym, kto jest organizatorem. Na liście znajdują się partnerzy serwisu TRAIL.PL - jeśli organizatorem wydarzenia jest ktoś inny, zostaw puste okienko.

UWAGA: Jeśli jesteś organizatorem i chcesz dodawać więcej wydarzeń, a także zyskać dzięki temu darmową reklamę, skontaktuj się z nami w celu założenia konta partnerskiego.

“Data rozpoczęcia / zakończenia wydarzenia”
Kliknij na pole a pojawi się kalendarz. Wybierz odpowiedni dzień rozpoczęcia i zakończenia.
“Tytuł”
Wpisz nazwę wydarzenia, która będzie się wyświetlać na listach imprez przy szlakach i w kalendarzu.
“Adres”
Możesz wpisać miejscowość, wówczas znacznik na mapie zmieni położenie; jeśli chcesz dokładniej zaznaczyć lokalizację, powiększ widok mapy (ikona lupki z plusem w menu okna mapy po prawej) i przesuń znacznik. Twoje wydarzenie zostanie umieszczone na mapie i będzie się wyświetlało przy szlakach przechodzących w promieniu 15km od zaznaczonego miejsca.
“Długość / szerokość geograficzna”
Współrzędne uzupełnią się automatycznie, wartości są zgodne z położeniem dolnej krawędzi znacznika z mapy. Jeśli chcesz, możesz je wprowadzić ręcznie.
“Opis”
W kilku zdaniach opisz wydarzenie, jego harmonogram czy najważniejsze atrakcje. Nie ma ograniczenia znaków, więc możesz się wykazać ;).
“Nazwa linku”
Jeśli informacje o wydarzeniu pochodzą z jakiejś strony internetowej lub książki, podaj tu jej nazwę.
“Więcej informacji lub strona źródłowa”
Może to być notka bibliograficzna książki lub link do strony www, które wymieniłeś powyżej.
“Słowa kluczowe” (tagi)
Czyli takie, które kojarzą się z wydarzeniem i dzięki którym będzie można je zlokalizować w bazie serwisu TRAIL.PL. Wpisuj je oddzielając przecinkami.

Na koniec, aby zachęcić innych do wzięcia udziału w dodanym przez Ciebie wydarzeniu, możesz wgrać ciekawe zdjęcia lub filmy.

Teraz wystarczy wcisnąć przycisk „Dodaj” i opisane przez Ciebie wydarzenie jest już ogólnodostępne.

 

Edycja dodanego wydarzenia

Jeśli chcesz coś zmienić w zapisanym wydarzeniu – nie ma problemu. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Na Twoim kokpicie, w zakładce “miejsca”znajdziesz wszystkie POI, które dodałeś. Najedź na dowolne kursorem – w górnej części wizytówki pojawią się opcje “Edytuj | Usuń | Ukryj”. Wybierz tę ikonę, która jest ci potrzebna.
  2. Jeśli jesteś na stronie wydarzenia, najedź kursorem na jego nazwę – po prawej stronie tekstu powinny się wyświetlić opcje “Edytuj | Usuń | Ukryj”. Wybierz tę ikonę, która jest ci potrzebna.

 

Zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.