Dodawanie nowego szlaku: aktywności

To wszystkie formy turystyki dopuszczone na szlaku. Do wyboru masz ponad 30 aktywności, które dla Twojej wygody zostały oznaczone symbolicznymi ikonami.

 

Dodanie rodzajów aktywności do szlaku polega na kliknięciu ikon przedstawiających symbole poszczególnych aktywności, np. rower, kajak, etc. Najczęściej szlak znakowany jest przeznaczony do jednego typu aktywności lub jeżeli pozwalają na to warunki i organizacja znakująca dany szlak, może być ich odpowiednio więcej. Jeżeli na uczęszczanym przez Ciebie szlaku zauważysz inne krzyżujące się z Twoim szlaki o odmiennych rodzajach aktywności, możesz zaznaczyć to w swoim opisie. Z pewnością Twoje informacje okażą się dla innych przydatne.

PRZYKŁAD:
Gdy szlak jest wytyczony jako pieszy, ale dopuszczony jest po nim również ruch rowerowy a nawierzchnia nadaje się do jazdy na rolkach możesz zaznaczyć aż 3 aktywności: spacer, rower szosowy i rolki. Ponadto, na szlaku mogą stać tablice edukacyjne (kolejna aktywność: edukacja) a na całej trasie mogą znajdować się ciekawe zabytki (aktywność zwiedzanie) itd. ;)

Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy na danym szlaku znakowanym możliwa jest dana aktywność, upewnij się o tym przed jej zaznaczeniem lub po prostu jej nie zaznaczaj.

Zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.