Dodawanie nowego szlaku: tworzenie i edycja opisu

Kolejnym krokiem, w uzupełnianiu danych o szlaku jest opis. W tym oknie możesz (a nawet powinieneś) napisać kilka zdań na temat szlaku i ciekawych miejsc w jego okolicy, wartych odwiedzenia. To miejsce na ciekawostki, praktyczne wskazówki dla kolejnych przemierzających go turystów (np. o tym, że przecina go strumień, do którego pokonania należy zdjąć buty lub mieć kalosze albo, że na szlaku panuje duży ruch, dlatego warto wyjść na niego wcześnie rano) oraz inne informacji, które uważasz za istotne.

Opis szlaku

Możecsz zastosować wyróżnienia, np. pogrubienie nazw miejscowości i obiektów opisywanych w tekście, kursywę dla części opisujących atrakcje, uwagi czy wtrącenia.

Żeby łatwiej i szybciej tworzyć opisy szlaków, proponujemy Wam stosowanie prostego schematu z “tytułami” dla poszczególnych części opisu. Dzięki takiemu podziałowi, każdy turysta może sam zdecydować, czy czyta cały opis czy chce tylko sprawdzić jak przejść trasę lub czy jest przy niej dana atrakcja.

  • Przebieg - głowne punkty na trasie, np. “Jelenia Góra – Cieplice – Sobieszów – góra Chojnik”
  • Ciekawostki lub Warto zobaczyć (tytuł wedle uznania) – wpisujemy tu odatkowe informacje,co na szlaku, opisy miejscowości itd.)
  • Uwagi - np. “zimą szlak trudny do przejścia” albo “wiosną wylewa rzeka i trzeba przejść 0,5km w górę by przejść przez mostek na drugą stronę”.

Tworząc opisy szlaków możesz posłużyć się materiałami dostępnymi w internecie – należy wówczas podać nazwę strony www oraz link (pola: “Nazwa źródła” i “Adres źródła”). Zachęcamy jednak do tworzenia autorskich opisów - to o wiele ciekawsze, niż czytanie po raz kolejny wpisu z Wikipedii ;)

Przykłady prawidłowych opisów szlaków (zwróć uwagę, że choć znacznie się różnią, wszystkie zawierają podstawowe informacje tj. przebieg, atrakcje czy komentarz od autora opisu):

 

Zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.