Dodawanie szlaków do bazy TRAIL.PL (śladów GPX)

Aby dodać szlak lub własną trasę (wycieczkę), w pasku menu u góry strony najedź kursorem myszki na polecenie „Dodawaj”, a następnie po rozwinięciu wybierz z dostępnych opcji „szlaki”. Po załadowaniu się strony szlak możesz wgrać w dwojaki sposób – szczegóły znajdziesz poniżej.

Dodawanie szlaków

Bezpośrednio z odbiornika GPS (OPCJA I)
Za pierwszym razem należy pobrać i zainstalować specjalną wtyczkę, pozwalającą na bezpośrednią komunikację serwisu z odbiornikiem GPS firmy Garmin. Jak ją znaleźć? Wystarczy kliknąć zielony napis „Windows” lub „Mac” (zostaniesz automatycznie przeniesiony/a na stronę pobierania) lub też od razu otworzyć stronę pobierania w nowej karcie/oknie przeglądarki (klikając na nazwę systemu operacyjnego prawym przyciskiem myszy i wybierając z listy interesujące Cię rozwiązanie). Instalujemy używając domyślnych ustawień i zgadzamy się na dostęp serwisu TRAIL.PL do urządzenia.
Gdy wtyczka zostanie zainstalowana, na stronie dodawania szlaków pojawi się opcja „Znajdź urządzenie” - klikamy i wybieramy nasz odbiornik (może ich być kilka, jeśli mamy podłączonych więcej GPSów). Następnie naciskamy „Pobierz dane z GPS”, wybieramy z listy ślad do wgrania i naciskamy„Wyślij dane”.

Wgranie pliku z dysku (OPCJA II)
Drugą opcją na dodanie szlaku do bazy jest wgranie pliku o rozszerzeniu .gpx, przez wybranie tak jak w pierwszym sposobie „Wyślij dane”.