Dodawanie zdjęć i filmów do szlaków, waypointów lub POI

Wgrywanie zdjęć i filmów bez lokalizacji na mapie

Bezpośrednio podczas dodawania szlaku (opcja jest dostępna po naciśnięciu przyciski “Nastepne” na dole formularza). W tej zakładce masz możliwość wgrać zdjęcia ze swojej wyprawy w rozszerzeniu JPG, PNG, GIF oraz filmy w formacie MP4, MOV, AVI, WMV, FLV, 3GPP, które nie przekraczają 100 MB. Po załadowaniu zdjęć/filmów dodajemy im tytuły (każdorazowo podając nazwę obiektu, np. “Kościół św. Franciszka – wnętrze”, “Kościół św. Franciszka – widok z polany za wsią” itd.)

Dodawanie zdjęć do szlaku bez przypisanej lokalizacji

Dodawanie zdjęć bez przypisanej lokalizacji do szlaku lub własnej wycieczki

Dodając zdjęcia czy filmy do szlaków powinniśmy kolejno:

  1. Kliknąć przycisk “Wybierz” w jednej z dwu sekcji. Pokaże się nam systemowe okno, w którym możemy wybrać pliki do załadowania. Trzymając przycisk “Ctrl” można zaznaczyć i załadować kilka pozycji na raz.
  2. Po wybraniu zdjęć, będą się one ładować do serwisu a ich miniatury pojawiać w polu poniżej. Klikając przycisk “ustaw miniaturę” wybieramy zdjęcie, które w wybranych miejscach serwisu będzie prezentowane jako wizytówka szlaku.
  3. Dobrze jest dodać podpis, w którym opowiemy co znajduje się na zdjęciu. To pomoże innym użytkownikom w zdobyciu wiedzy o trasie.
  4. Jeśli któreś zdjęcie jest dodane przez przypadek albo nie jest odpowiednio odwrócone, można je usunąć.

Dodawanie  zdjęć i filmów do waypointów (punktów na trasie)

Po załadowaniu śladu z GPSa na stronie formularza pojawi się mapa z przebiegiem szlaku (trasą) i punktami (waypointy) zapisanymi podczas wycieczki. Aby dodać zdjęcia i filmy (a także nazwę i kilka słów nt. prezentowanego miejsca), należy:

  • wybrać opcję z menu mapy Opis i kliknąć interesujący nas punkt.
  • Pojawi się okno (“dymek”), gdzie uzupełniamy pola “Nazwa”/”Typ”/”Opis” i dodajemy multimedia (przyciski Dodaj zdjęcia“/”Dodaj filmy po prawej stronie okna).
Dodawanie zdjęcia do waypointu

Dodawanie zdjęcia do waypointu (punktu na trasie)

Po wprowadzeniu tych informacji i załadowaniu wszystkich zdjęć klikamy “Zapisz” i zamykamy okienko . Jeśli tego nie zrobimy, wszystkie zmiany zostaną utracone!

Dodawanie  zdjęć i filmów do POI

Dodawanie zdjęć do poi przebiega analogicznie do dodawania zdjęć do szlaku. Nie mamy tu jednak możliwości ustalenia, które zdjęcie będzie wykorzystywane jako miniatura. Najlepiej jest najpierw dodać fotografię, która ma pojawiać się jako główne zdjęcie prezentujące dane POI, a po jej załadowaniu wgrać pozostałe zdjęcia.

Dodawanie  zdjęć i filmów do POI

Dodawanie zdjęć i filmów do POI