Edycja szlaków, wycieczek i planów

Jeśli dodałeś szlak do bazy możesz go edytować – zmienić treść opisu, dodać lub usunąć zdjęcia, zmienić nazwę, poprawić przebieg śladu itp.. Jeżeli dodany szlak jest szlakiem znakowanym, to jego edycja jest możliwa do momentu wysłania go do moderacji (potem konieczny jest kontakt z administratorem serwisu). Własne trasy mają zawsze dostępne opcje edycji – wystarczy kliknąć napis “Edytuj”, widoczny w po prawej stronie, po najechaniu na nazwę trasy. Opcja działa zarówno bezpośrednio na stronie trasy własnej oraz na liście tras zgromadzonych na twoim profilu.

Rysunek pokazujący jak przejść do edycji trasy (a także usunięcia bądź ukrycia).

Jak możesz zauważyć, w tym samym miejscu możesz usunąć trasę lub ukryć, czyli zmienić jej status z publicznej, na trasę widoczną tylko dla Ciebie.

Szlaki znakowane możesz edytować do momentu zatwierdzenia ich przez moderatora, dlatego warto dodając taki szlak skorzystać z opcji Zapisz szkic, dzięki czemu, będziesz mógł ponownie edytować wprowadzone informacje.

Dostępne opcje edycji własnej trasy lub szkicu szlaku znakowanego

Mapa (miejsca) służy do edycji śladu wgranego z GPS.

  • Dodawanie waypointów (miejsc na mapie): wybierz przycisk “Dodaj” i zaznaczasz jak najdokładniej nowe punkty na mapie.
  • Opis waypiontów: wybierz przycisk “Opis”, następnie kliknij dany waypoint. W otworzonym oknie (dymku) wypełnij potrzebne informacje, możesz też dołączyć zdjęcia lub filmy. Naciśnij “Zapisz” i zamknij dymek.
  • Edycja waypointów: jeśli masz już na mapie punkty wgrane z GPSa, kliknij “Edytuj” i przestaw je w odpowiednie miejsce. Aby zapisać wprowadzone zmiany, musisz zamknąć tryb edycji waypointów, np. klikając na ikonę strzałki w menu mapy (pierwsza od lewej).
  • Edycja segmentów śladu: wybierz przycisk “Edytuj” i kliknij na ślad. Pojawią się wzdłuż niego pomarańczowe znaczniki, dzięki którym możesz przesunąć fragmenty śladu. Jeśli jakiś punkt trasy jest niepotrzebny, najedź na niego kursorem i wciśnij “Delete” na klawiaturze. Aby zapisać wprowadzone zmiany, musisz zamknąć tryb edycji śladu, np. klikając na ikonę strzałki w menu mapy (pierwsza od lewej).

UWAGA! Aby poprawnie zapisać edycję, po skończeniu poprawek w menu mapy powinien być podświetlony przycisk “strzałki”. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz poprawki naniesione na mapie! Dokładny opis edycji śladu i waypointów znajdziesz w artykule o mapie i edycji śladu GPX.

Ogólne informacje
Możesz tu poprawić nazwę szlaku, jego opis, podać źródło informacji oraz datę wycieczki.

Oznaczenia, tagi, aktywności…
Jeśli stwierdziłeś, że jakieś aktywności można dodać a inne usunąć – to jest właściwie miejsce. To samo tyczy się słów kluczowych.

Zdjęcia
W tym bloku masz możliwość wgrać zdjęcia ze swojej wyprawy w rozszerzeniu JPG, PNG, GIF.

Filmy
Wgrywane filmy mogą mieć format MP4, MOV, AVI, WMV, FLV, 3GPP i nie powinny przekraczać 100 MB.

Dodatkowe informacje
Blok jest nieaktywny.

Po zakończeniu wprowadzenia zmian kliknij “Zapisz” (zielony przycisk na dole strony po prawej), a następnie “Powrót do szlaku” (lewy górny róg formularza).

Zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.