Foto warsztaty w Bieszczadach

Fotowarsztaty – Szlakiem bieszczadzkiej architektury cerkiewnej
Organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają na edycję, na której nacisk będzie położony na niepowtarzalne piękno bieszczadzkiej architektury cerkiewnej.

Proponują plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogaconą informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

Termin:  1-3 kwietnia 2011

Weekendowe warsztaty rozpoczyna w piątkowy wieczór wykład dotyczący fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. Sobota jest poświęcona na plener fotograficzny w najpiękniejszych drewnianych cerkwiach regionu, pod opieką instruktora – fotografa prowadzącego warsztaty, przy merytorycznym wsparciu historyka opowiadającego o odwiedzanych obiektach, a także historii, architekturze i sztuce regionu. Między obiektami uczestnicy przemieszczają się wynajętym busem, którego cena jest wliczona w koszt warsztatów. Sobotni wieczór jest zaplanowany na dalsze wykłady poświęcone fotografii, a także dyskusję nad wykonanymi zdjęciami. W niedzielę: wschód słońca (dla zainteresowanych), przejazd do najciekawszych obiektów w okolicy, gdzie ćwiczone będą różne sposoby fotografowania (m.in. stadnina koni, wodospad) oraz wykład podsumowujący warsztaty.

Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim się fotografuje. Atmosfera spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Warsztaty prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach – plenerach fotograficznych w okolicy. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu – miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. “Folkowy Fonogram Roku”, nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: , 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne). Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Prowadzący zajęcia: Paweł Brzozowski.

Fotograf, a także projektant grafiki, specjalista DTP i front-end developer w specjalistycznym studio graficznym. Równie biegle porusza się w kwestiach związanych z fotografią tradycyjną (posiada amatorską ciemnię), jak i cyfrową. Z uwagi na drugą pasję, jaką jest trekking i dalekie podróże (jest także przewodnikiem górskim), wyspecjalizował się w fotografii plenerowej i krajobrazowej. W swoich zbiorach posiada kilkanaście tysięcy zdjęć, zarówno w formie cyfrowej, jak i analogowej (slajdy). Jego zdjęcia są wykorzystywane w wielu publikacjach (albumy, książki, atlasy, a także… reklamy telewizyjne), jest m.in. współautorem monumentalnego albumu „Ukraina” wydawnictwa Bezdroża. Autor cenionych kursów video poświęconych fotografii i obróbce zdjęć w czołowych programach graficznych.