Jak zachować bezpieczeństwo na szlaku?

Każdy, kto spędza czas na pustkowiu (czyli dalej niż chwilę od budki telefonicznej i sklepu spożywczego…), musi posiadać podstawowe umiejętności przetrwania. Bez względu na to, czy uczestniczysz w wycieczkach pieszych, czy decydujesz się na podróżowanie z plecakiem (ang. backpacking), jazdę rowerem czy konną, polowanie, łowienie ryb lub jakąkolwiek inną aktywność, musisz mieć pewność, że posiadasz podstawowe umiejętności radzenia sobie w nagłych wypadkach.

Zatem przygotuj się na przygodę na szlaku z TEAIL.PL!

Przeczytaj dokładnie wszystkie informacje na naszej stronie internetowej. Pamiętaj jednak, że samo czytanie nie wystarczy. Potrzebujesz także praktyki. Najlepiej jest ćwiczyć survivalowe umiejętności (rozpalanie ogniska, budowanie szałasu, itd.) przed tym, kiedy naprawdę ich potrzebujesz. W momencie, kiedy wyruszasz na pustkowie, to Ty ponosisz odpowiedzialność za to, jak bezpieczna i przyjemna jest Twoja wyprawa. Aby to osiągnąć potrzebujesz odpowiedniej wiedzy i sprzętu.

W TRAIL.PL pasjonujemy się GPSami i uważamy, że to wspaniałe urządzenia (w połączeniu z naszymi szlakami już na pewno), jednak zawsze i wszędzie pamiętajcie żeby nie polegać na elektronice w 100%. Na bezdrożach nawet najlepszy GPS może zawieźć, wtedy umiejętność korzystania z tradycyjnej mapy i kompasu jest niezastąpiona.