Memoriał Strzeleckiego – skitoury w dolinie Chochołowskiej

Kluby Wysokogórskie w Warszawie i Krakowie zapraszają na XXIII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim w dniu 12 marca 2011 roku (sobota).

Planowany jest wspólny start na czas w zespołach 2-osobowych: godz. 9.00 Polana Chochołowska przed schroniskiem (1100 m npm.). Zjazd drogą do rozgałęzienia szlaku do dol. Starorobociańskiej (1000 m npm.). Stąd tą doliną, wzdłuż czarnego szlaku, na szczyt Zadniego Ornaku (1867 m npm), gdzie meta podbiegu na czas. Ze szczytu Zadniego Ornaku start zjazdu na czas w parach po bramkach granią w kierunku Siwej Przełęczy (1812 m) i dalej aż do górnej granicy lasu w dol. Starorobociańskiej (wys. ok. 1400 m).
Stąd:

  1. Grupa “sportowa” przebiega odcinek fakultatywny: wraca trasą podbiegu na Ornaczańską Przełęcz (1795 m) i dalej granią Ornaku aż na na przeł. Iwaniacką (1459 m nmp), po czym zjazd do dol. Chochołowskiej i powrót do schroniska na hali Chochołowskiej.
  2. Grupa “turystyczna” i młodzież 16-18 lat, po zjeździe na czas wraca dol. Starorobociańską do dol. Chochołowskiej i schroniska tamże.

Lista startowa będzie zamknięta na 30 minut przed startem na polanie Chochołowskiej. Warunkiem uczestnictwa jest członkowstwo polskiego bądź zagranicznego klubu alpinistycznego, oraz wpłacenie 60 zł na osobę na pokrycie kosztów uroczystego zakończenia zawodów.

Zawody odbywają się w ramach Pucharu Polski Amatorów „ Berghaus Cup 2011” , oraz Pucharu Polski PZA w Narc. Wysokogórskim. Zawodnicy startujący w ramach PP PZA mają zniżkę 20 zł.

Uwaga! Konieczność posiadania kasków ochronnych oraz “Piepsów”. Osoby chcące startować w grupie “sportowej” muszą dodatkowo być wyposażone w łopaty i sondy lawinowe (ew. do wypożyczenia w Tatra-Trade).
Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie uczestników w celu rezerwacji noclegów w schronisku w schronisku na Chochołowskiej (cena 25-30 zł za pierwszą noc, dodatkowa noc z soboty na niedzielę gratis.)