Mistrzostwa w kajakarstwie górskim także dla kibiców

AMP Kamienna 2011 – Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim

Już po raz XXVIII w dniach 16 – 17 kwietnia br. odbędą się Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna 2011“ w Szklarskiej Porębie.
Organizatorem zawodów jest Akademicki Klub Turystyki Kajakowej “Bystrze” z Krakowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Impreza ma charakter otwarty, mogą w niej wziąć udział w odrębnych kategoriach zarówno amatorzy – turyści, jak i wyczynowi kajakarze. Dzięki temu, co roku gromadzi ona sympatyków kajakarstwa z całej Polski stając się okazją do spotkania we wspólnym gronie, rywalizacji i dobrej zabawy.

Zawody rozgrywane są w zjeździe kajakowym, czyli przepłynięciu na czas określonego odcinka rzeki górskiej, bez żadnych bramek, dowolnie wybraną przez siebie drogą. Uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać odcinek rzeki Kamienna o trudności od WW 3 do WW 4 (w przypadku wysokiego stanu wody do WW 5) – w sześciostopniowej skali WW.

„AMP Kamienna”, w przeciwieństwie do zawodów na sztucznych torach kajakowych, odbywa się na naturalnej rzece, co niesie ze sobą dużo większą nieprzewidywalność i związane z nią emocje. Kamienna jest jedną z najtrudniejszych rzek górskich w Polsce.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków kajakarstwa górskiego do wzięcia udziału w zawodach i do kibicowania.