MTB w Otwocku

Maraton Terenowy Blisko Otwocka, dawniej Otwocki PREHARP to zawody na orientacje, rozgrywające się w najbliższym sąsiedztwie miasta Otwock i powiatu otwockiego. Organizowane są od 2005r. mniej lub bardziej systematycznie, zazwyczaj dwa razy do roku: na wiosnę i jesień. Zasady są bardzo proste: zawodnicy na starcie dostają mapę oraz opis punktów.

Zadaniem jest odnalezienie i potwierdzenie na kartach jak największej liczby punktów kontrolnych w założonym czasie. Optymalna trasa zaliczenia wszystkich punktów to około 100km drogami zarówno leśnymi, polnymi jak i asfaltowymi. Do klasyfikacji nie jest wymagane zaliczenie wszystkich punktów, czy przejechanie określonej ilości kilometrów, dzięki czemu, nawet niedoświadczony zawodnik będzie się doskonale bawił, poznając okolicę na dwóch kółkach.

To Ty wybierasz trasę, To Ty decydujesz. Na najbliższą edycję zapraszamy w sobotę 09.04.2011 do Otwocka, a dokładniej do Miejskiego Oddziału Kultury w Mlądzu, przy ulicy Majowej 202. Po imprezie tradycyjnym zwyczajem odbędzie się ognisko, które jest doskonałą okazją do wymiany wrażeń i poznania innych rowerzystów.