Nowe wklejki z profilem wysokości

Czy wiesz, że możesz pokazać wybrany szlak z TRAIL.PL na swojej stronie, wrzucając kod wklejki? Możesz też wcześniej odpowiednio skonfigurować wklejkę, nadając jej rozmiary, wybierając rodzaj domyślnej mapy oraz widoczne warstwy, tak by pasowała do parametrów Twojej strony.

Wklejka z mapą szlaków Twojego regionu

Kiedy wprowadziliśmy wklejki pozwalające pokazywać szlaki z wybranej okolic założyliśmy, że musi być to rozwijane w miarę potrzeb. Jeśli potrzebujecie wklejki z mapą szlaków w Waszej okolicy napiszcie do nas – pomożemy ją przygotować.

Wklejka z mapą wybranego szlaku

Tak jak przewidywaliśmy, pierwszym powtarzającym się życzeniem było dodanie profili wysokości oraz informacji o szlaku. Zgodnie z życzeniami, właśnie zakończyliśmy pierwszą rozbudowę i wyposażyliśmy wklejki pojedynczych szlaków turystycznych w następujące elementy:

  • profil wysokości
  • informacje o szlaku
  • ostatnie dodane zdjęcia

Gdzie znaleźć opcje konfiguracji wklejek?

Na stronie wybranego szlaku, pod miniaturą mapy znajduje się klikalny napis “WKLEJKA”. Można też w pasku przeglądarki, do wyświetlanego tam adresu szlaku dopisać na końcu “/wklejka“.

Wszystkie wyświetlane elementy można skonfigurować na ekranie wklejki. Gdy wybierzesz wysokość i szerokość mapy, zoom zostanie dobrany automatycznie. Jeśli nie chcecie wyświetlać informacji, zdjęć czy profilu to można to wyłączyć.

Parametry wklejki

Po zaznaczeniu wybranych parametrów i naciśnięciu zielonego przycisku, w polu poniżej otrzymasz gotowy fragment kodu do wstawienia na swojej stronie.

Przykładowa wklejka wygenerowana z zielonego szlaku wygląda tak:

Zobacz cały szlak Zielony szlak Golęcin – Krzyżowniki