Nowości w TRAIL.PL

Gdy jedni cieszą się feriami, inni nie próżnują. I choć w naszym serwisie możecie już znaleźć wiele funkcji to nadal pilnie pracujemy nad tym, by był on Wam jeszcze bardziej przyjazny. 

Rozszerzone możliwości komentarzy do szlaku

Podczas zgłaszania nam informacji lub błędów o szlaku możecie wgrać nowy plik gpx w komentarzu i oznaczyć go jako alert.

Dodawanie komentarzy w TRAIL.PL

Typy waypointów

Możecie oznaczać typy waypointów, co zostanie pokazane na mapie za pomocą odpowiedniej ikony – teraz łatwiej można na pierwszy rzut oka rozpoznać specjalnie oznaczone miejsca.

Edycja waypointu i zmiana jego typu

Obserwacja innych użytkowników

Jeśli ciekawi Was jakie trasy przebył inny użytkownik, jakie dodał zdjęcia lub komentarze wystarczy, że klikniecie Obserwuj w jego profilu.

Obserwowanie i pisanie wiadomości do użytkowników

Wklejki

Teraz pokazanie szlaku na Waszej stronie jest banalnie proste. Wystarczy, że wejdziecie na stronę danego szlaku w zakładkę Wklejka i ją skonfigurujecie przy pomocy kilku kliknięć myszą. Na końcu nie zapomnijcie wcisnąć Wygeneruj kod.

Screen wklejki z TRAIL.PL

Więcej na temat wklejek znajdziecie w artykule o nowych wklejkach z profilem wysokości.

Podgląd szlaków i miejsc w pobliżu

Oglądając jeden szlak na mapie możecie wybrać z bocznego panelu zakładkę “Szlaki” i zobaczyć gdzie jeszcze można pójść, pobiec czy pojechać w okolicy.

Szlaki i miejsca w pobliżu na mapie wybranej trasy

Wiele podkładów mapowych

Docelowo wszystkie szlaki wyświetlamy na naszym autorskim stylu mapy TERRAIN TRAIL.PL, jednak jako opcję dołączyliśmy mapy OSM, Hike&Bike Map, UMP-pcPL, mapę topo i zdjęcia satelitarne Google.

 Rodzaje podkładów map dostępnych na TRAIL.PL

Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nowe funkcje i czekamy na forum na Wasze propozycję i komentarze, nowe sugestie i pomysły są równie mile widziane. Do zobaczenia na szlakach!