OFA Przygoda 2015 – extremalny kurs pierwszej pomocy

Znamy już datę kolejnej edycji kultowego szkolenia z pierwszej pomocy w warunkach ekstremalnych! Borne Sulinowo - od 1 do 3 maja 2015 - limit miejsc: 15 osób. To jedyny kurs w Polsce, podczas którego uczestnicy muszą radzić sobie z realistycznymi sytuacjami kryzysowymi, działając pod presją czasu i w niezgranym zespole.Wyciągając rannych z zawalonych budynków, ratują ofiary wypadków samochodowych czy porażenia prądem. Uczą się, jak wykorzystać ograniczony czas w przypadku zawału, ukąszenia węża czy problemów z działaniami w wodzie.

Czego się spodziewać?

Program realizowany jest przez zawodowych ratowników medycznych, lekarzy i podróżników. Trzy dni szkolenia wypełniają przede wszystkich realistyczne działania przez całą dobę, ćwiczenia w małych 4-6 osobowych grupach zadaniowych i minimum teorii. Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, 
czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia czy też zagadnienia z ratownictwa wodnego. Nasi specjaliści przekażą podstawową wiedzę na temat prowadzenia ewakuacji oraz działań ratowniczo – poszukiwawczych na terenie zagrożonym.

Dla kogo?

Kurs Outdoor First Aid jest uważany za niezbędnik profesjonalnych podróżników i eksploratorów. Może (i powinien!) wziąć w nim udział każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia, wspina się, chodzi po górach i uczestniczy w wyprawach do dżungli lub na pustynię, do miejsc, gdzie nie można liczyć na natychmiastową pomoc lekarską. Przede wszystkim szkolenia Outdoor First Aid to znakomita przygoda nasycona adrenaliną. Dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, grają w paintball, uprawiają survival czy wspinaczkę będzie to po prostu niesamowite wyzwanie i kolejna metoda sprawdzenia swoich możliwości. Biznesmeni, urzędnicy czy księgowi – i to możemy zagwarantować – przeżyją przygodę życia. Uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji ani sprzętu. 
Wymagane jest ubezpieczenie NNW. Ukończone 18 lat lub opiekun prawny na czas trwania projektu.

„Zasadnicza część kursu to jazda bez trzymanki i to na taczce, 
ze stromej górki, na stojaka i słoikiem nitrogliceryny w ręku, czyli tzw. pozoracje” – Tomek Michniewicz.
„Zasadnicza część kursu to jazda bez trzymanki i to na taczce, 
ze stromej górki, na stojaka i słoikiem nitrogliceryny w ręku, czyli tzw. pozoracje” – Tomek Michniewicz.

Jak to wygląda?

Cykl Outdoor First Aid jest niezwykle efektywnym szkoleniem dzięki trzymaniu grup 
w nieustannej gotowości i aktywności oraz działaniu z zaskoczenia przez całą dobę. W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Grupy uczą się współpracy i opanowania w akcji, co owocuje pewnością siebie w prawdziwej sytuacji kryzysowej oraz silnymi więzami pomiędzy uczestnikami, utrzymywanymi długo 
po szkoleniu.

Miejsce i warunki

Jak co roku, baza zostanie zlokalizowana w nowym, ciekawym i urozmaiconym terenowo miejscu.  Borne Sulinowo – dawna baza wojskowa – położona na Pojezierzu Drawskim. Rozległe lasy i czyste jeziora zapewnia nam nie tylko niesamowity klimat ale także idealny “poligon” do działań ratowniczych. Teren jest zróżnicowany, usiany ruinami budynków, naziemnych i podziemnych. Wszystkie te atrakcje będą jedynie tłem głównych zajęć z zakresu ratownictwa, które instruktorzy traktują jako priorytetowe. Medaid organizuje rocznie kilkaset szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ich głównym celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności, które w sytuacji zagrożenia przyniosą efekt w postaci uratowania zdrowia lub życia poszkodowanego.

Koszt

Koszt udziału w projekcie wynosi 380,- PLN/os. (dla osób wpłacających wpisowe przed 17 kwietnia), Wyżywienie i namioty we własnym zakresie, organizator zapewnia butle, naczynia do gotowania i wodę. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie OFA – www.kursyRatownictwa.pl

Organizatorzy, zapisy i koordynacja

Scenariusze symulacji opracowują zawodowi ratownicy medyczni i lekarze z doświadczeniem wyprawowym i wysokogórskim. Przez cały czas oceniają postępy uczestników oraz uczą ich odpowiednich technik i procedur. Szkolenia OFA przygotowywane są według tylko jednej zasady: minimum teorii, maksimum działania. Ze względu na panującą obecnie sytuację światową (zagrożeniat errorystyczne, wojna w Europie, katastrofy), chcemy przekazać uczestnikom także podstawową wiedzę z zakresu działania w strefie zagrożonej.

Koordynacja zapisów, rezerwacja miejsc: Joanna Walczak – 
tel. kom.: 502 335 151, tel.: 61 679 13 44
, kursy@medaid.pl

Program, współpraca: Tomasz Liber - tel. kom.: 502 165 856, t.liber@medaid.pl

 

UWAGA! Jeśli ten termin Ci nie odpowiada, istnieje możliwość zorganizowania specjalnego szkolenia dla Ciebie i Twoich znajomych!