Outdoor First Aid – Jura 2013

 

Już za niecały miesiąc rusza Projekt OFA JURA 2013. Dzięki współpracy z  organizatorami – CSU MedAID – mamy dla Was zniżki na kurs oraz apteczki turystyczne!  

Kurs Outdoor First Aid (OFA) jest już uważany za niezbędnik profesjonalnych podróżników i eksploratorów – może, a nawet powinien wziąć w nim udział każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia, wspina się, chodzi po górach i uczestniczy w wyprawach do trudno dostępnych miejsc, w który wypadek może mieć tragiczne następstwa, a pomoc nadejdzie zbyt późno lub wcale.

Sytuacje na kursach OFA wyglądają niezwykle realistycznie, jednak warto podjąć wyzwanie - wypadki w rzeczywistości wyglądają zazwyczaj zazwyczaj jeszcze bardziej drastycznie...

Kurs OFA to również niesamowite wyzwanie i kolejna metoda sprawdzenia swoich możliwości. Jedyny taki kurs w Polsce, podczas którego uczestnicy muszą radzić sobie z realistycznymi sytuacjami kryzysowymi, pod presją czasu i w niezgranym zespole. Wyciągają rannych ze skał, ratują ofiary wypadków podczas wspinaczki, szukają zagubionych w lesie. Uczą się, jak wykorzystać ograniczony czas w przypadku zawału, złamań, utraty przytomności, zatrzymania oddechu, w jaki sposób transportować poszkodowanych w trudnych warunkach czy ewakuować ich ze strefy zagrażającej życiu.

Ze względu na ogromne zainteresowanie tegoroczna edycja OFA  Jura 2013 poświęcona będzie pierwszej pomocy w trudnym terenie skał. Wzorem ubiegłego roku baza zostanie zlokalizowana w sprawdzonym już, bardzo ciekawym i urozmaiconym terenowo miejscu Rzędkowice na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w terminie od 11 do 13 październik 2013r.

Więcej informacji o kursie (ceny, warunki itp.) szukajcie pod poniższymi linkami na stronie organizatorów.

Organizatorem projektu jest Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medaid specjalizujące się w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy, które na długo zapadają w pamięci.

…a teraz czas na najważniejsze! 

Dla wszystkich sympatyków serwisu TRAIL.PL mamy prezent – 5% zniżki na kust OFA Jura 2013! Jak je uzyskać? W zgłoszeniu dostępnym na stronie kursu, w polu “komentarz” wpiszcie TRAILPLOFA oraz jako źródło informacji o kursie podajcie link do naszego fanpage’u . Nie ma limitu – każdy, kto poda nasz kod i link otrzyma zniżkę :)

Jeśli chciałbyś być zawsze przygotowany by nieść pomoc, ale z jakiegoś powodu nie możesz pojechać na Jurę, albo nie jesteś pewien, czy to kurs na twoje nerwy, zapraszamy do udziału w konkursach. W tym tygodniu ogłosimy na naszym fanpage’u kilka pytań/zadań, w których do wygrania będą poręczne apteczki - niezbędne na wyposażeniu prawdziwego turysty!