Oznaczanie miejsc i tras jako ulubione, odwiedzone lub zaplanowane;…

Oznaczanie POI i szlaków

Spodobało Ci się dane miejsce? Byłeś na tym szlaku? Wiesz, że swoje ulubione miejsca i trasy, a także te na których już byłeś lub chcesz być możesz mieć zawsze pod ręką?
Wystarczy, że oznaczysz je za pomocą przycisków dostępnych nad mapkami, a ich wizytówki będą się wyświetlały także na Twoim profilu.

Oznaczanie miejsc i szlaków jako ulubione, odwiedzone lub zaplanowane. Zgłaszanie uwag do szlaków

Lubię

Jeżeli, chcesz pokazać innym użytkownikom, że określony POI Ci się podoba, otwierasz stronę z opisem punktu i klikasz „Lubię”. Przycisk ten znajduje się w prawej części strony tuż nad mapką i oznaczony jest serduszkiem. Na tym przycisku wyświetla się liczba osób, które lubią ten POI oraz po przyciśnięciu tego przycisku widoczne są ich profile.

Odwiedzone

Jeżeli, któryś z POI już odwiedziłeś/-aś i chcesz się tym podzielić z innymi, otwierasz stronę z opisem punktu i klikasz przycisk „Odwiedzone” oznaczone pineską przyczepioną do mapki. Przycisk ten znajduje się w prawej części strony tuż nad mapką i oznaczony jest mapką z przyczepioną do niej pineską

Wybieram się

Klikając ten przycisk, pokazujesz innym użytkownikom serwisu, że masz zamiar odwiedzić dane miejsce. Możesz również zobaczyć ile osób również ma zamiar się tam wybrać. Jest to znakomita szansa na poznanie nowych ludzi i być może wspólną wyprawę!
Akcje użytkowników na szlaku - pełny widok

Zgłaszanie błędów na stronie i nieprawidłowości na trasie lub w danym miejscu

Alerty

Dodając opinię możesz zaznaczyć pole przy haśle “Alert” – w ten sposób informujesz administratorów i pozostałych użytkowników serwisu, że znalazłeś na stronie jakiś błąd. W treści komentarza postaraj się opisać zauważone błędy najlepiej jak umiesz lub zasugerować nam co powinniśmy sprawdzić. Typowe błędy to:

  • złe miejsce początku/końca szlaku,
  • niepoprawny przebieg szlaku na jakimś odcinku,
  • błędy w opisie trasy,
  • nieprawidłowe oznaczenie.

Alert warto zgłosić również wtedy, kiedy zauważysz na szlaku czy w danym miejscu coś nieprawidłowego: rozmyta droga, śmieci, przewrócone drzewo, brak oznakowania na rozwidleniu dróg itd. Możesz też wstawić linki do stron z informacjami lub zdjęcia – to bardzo pomocne i ułatwia administratorom weryfikacjęzgłoszenia.

Dodawanie opinii z alertem

Zobacz pełny spis artykułów dotyczących pomocy użytkownika w serwisie TRAIL.PL.