Rower crossowy

Transkrypcja: Rower crossowy

Cześć, jestem Łukasz ze sklepu rowerowego CYKLOTUR w Poznaniu na Ptasiej 10. Dziś zaprezentuję rower crossowy. To taki trochę ucywilizowany rower górski. Charakteryzuje się tym, że ma większe koła, opony są węższe i z mniej agresywnym bieżnikiem, który lepiej sprawdza się w jeździe w bardziej ucywilizowanym terenie; po lesie, po polnych drogach, ale dobrze również sprawdza się na drogach asfaltowych.

Po to, by móc szybciej właśnie przemieszczać się w lekkim terenie, ma zdecydowanie twardsze przełożenia, które z kolei upośledzają jego zdolność do jazdy w prawdziwym górskim terenie.

Jeśli chodzi o hamulce tutaj w zupełności wystarczają hamulce szczękowe typu V, które działają na felgę.

Żeby zwiększyć komfort jazdy na nich, posiada amortyzowane wsporniki siodła oraz regulowane wsporniki kierownicy, które pozwalają przybrać pozycję bądź bardziej wygodną, bądź bardziej sportową.

Przednia amortyzacja też już jest w standardzie. Można go zablokować, żeby nie uginał się podczas jazdy po gładkich drogach asfaltowych.

Ramy tych rowerów są mocne, zazwyczaj wykonane z aluminium i co najważniejsze można do nich założyć zarówno błotniki jak i bagażnik, przystosowując ten rower do jazdy turystycznej, bądź w gorszych warunkach pogodowych.

Tak przedstawia się w skrócie rower crossowy, w razie czego zapraszam do sklepu, dziękuję bardzo, do zobaczenia.