Rower górski

Transkrypcja: Rower górski

Cześć, jestem Łukasz. Rower górski to jedna z moich największych pasji życiowych. Jeżdżę już na nim kilkanaście lat. Daje mi to niesamowitą frajdę. Mogę oderwać się od dnia codziennego, dojechać tam, gdzie prawie żaden pojazd nie dojedzie.

Kiedy nie mogę już jechać, biorę rower na ramię i go przenoszę. To jest wspaniała zaleta roweru właśnie niska masa. Kiedy utkniesz motocyklem, czymkolwiek innym – stoisz, czekasz na pomoc. Rower górski wymyślono w zasadzie po to żeby zjeżdżać. Sprzęt, który jest potrzebny do eksploaracji dziewiczych terenów musi być niezawodny, komfortowy i maksymalnie lekki. Przy czym kompromis pomiędzy wagą a wytrzymałością też jest bardzo istotny.

Ultra ważny dla bezpieczeństwa jest kask, najlepiej z daszkiem, który chroni przed słońcem.

Na rękach mam specjalne rękawiczki, które oprócz tego, ze zapewniają mi pewny chwyt kierownicy, chronią moje ręce podczas upadku.

Rower do jeżdżenia w terenie powinien według mnie mieć amortyzację obu kół, która oprócz komfortu zapewnia bezpieczeństwo na zjazdach i lepszą kontrolę roweru.

Opony, podobnie jak w rajdowych samochodach mamy różne, na różne warunki, generalnie muszą to być opony szerokie, które nie zapadają się w piasku czy w błocie, z wyraźnym bieżnikiem , podobnym do motocykli crossowych.

Kiedy jeździmy w terenie i w trudnych warunkach atmosferycznych, bardzo ważne są dobre hamulce. Najlepszym hamulcem jaki wymyślono dotychczas jest hydrauliczny hamulec tarczowy najlepiej w obu kołach, który zapewnia możliwość zatrzymania się praktycznie w każdej sytuacji.

Jeśli chodzi o napęd rowerów, mamy w tej chwili do dyspozycji 27, nawet 30 biegów, które umożliwiają sprawne podjeżdżanie pod bardzo strome góry, jak również szybkie zjazdy w dół, które wielu z nas dają najwięcej frajdy.

Osobiście bardzo lubię podjeżdżać, dlatego na swoim rowerze mam również rogi, które umożliwiają mi dociążenie przedniego koła. Rowerów w tej chwili jest bardzo dużo, jest w czym wybierać. Jeżeli zainteresowało Cię to co robię, polecam kupno roweru w dobrym sklepie rowerowym, gdzie profesjonalni sprzedawcy doradzą najlepszy sprzęt do Twoich potrzeb. Tyle na dzisiaj, dzięki, jadę.