Rower poziomy

Transkrypcja: Rower poziomy

Cześć, jestem Łukasz. Dziś zostawiłem swój rower górski w garażu i zamieniłem go na poziomy. Poziomy rower to rower zbudowany głównie z myślą o komforcie. Komfort, komfort i jeszcze raz komfort. Zamiast zwykłego wąskiego siodełka jest w nim zamontowana wygodna, szeroka kanapa, która pozwala się w nim rozsiąść jak w fotelu przed telewizorem. Dodatkową zaletą jest możliwość niezakłóconego podziwiania krajobrazu. Nie ma konieczności zadzierania głowy, tak jak na zwykłym rowerze. Siedzimy wyprostowani i praktycznie patrzymy na to co nas otacza tak jak w telewizor siedząc w domu, na wygodnej kanapie.

Rowery poziome najlepiej nadają się na dalekie ekspedycje. Możemy do nich założyć bagażniki, możemy przyczepić przyczepki w których można przewozić cały potrzebny dobytek. Bez problemu możemy wjechać w górzysty teren, który jak wiadomo zapewnia najciekawsze widoki. Właśnie po to wymyślono te rowery.

Ten rower na którym siedzę to model Enduro, który zbudowany jest z takich samych komponentów jak każdy inny rower górski, z tym dodatkiem że jest to rower z pełnym zawieszeniem obu kół. Mamy amortyzator z tyłu i z przodu.

Obok amortyzacji obu kół, szerokich opon i pełnego zakresu przełożeń, rower ten jest wyposażony w tarczowe hamulce, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych.

Standardowe biegi, standardowy osprzęt, jest pięknie. Rowery poziome są o tyle ciekawe, że znane są przypadki gospodyń domowych, które oderwały się od swoich obowiązków, wsiadły na taki rower, pojechały na wyprawę i robiły dziennie 120/160 km bez żadnego wysiłku, bez żadnych skutków ubocznych. Jest to nie do osiągnięcia przy standardowy rowerze, ponieważ jeżeli nie mamy ciała przystosowanego do siodełka, odczuwamy spory dyskomfort, jak nie po pierwszym, to po drugim dniu jazdy. To pozwala pokonywać bardzo dużo kilometrów, w bardzo dużym komforcie. Lecę dalej, dziękuję.