Tour de Calisia 2016 – trwają zapisy na jeden z najciekawszych rajdów tej…

Tour de Calisia 2016 - plakat

Tour de Calisia 2016 - plakat

Ponad 170 osób zgłosiło się w ciągu zaledwie miesiąca na tegoroczną edycję ogólnopolskiego rajdu rowerowego “Tour de Calisia”, czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce, organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej “Cyklista” w Kaliszu we współpracy z Kaliskim Oddziałem PTTK im. Stanisława Graevego, Urzędem Miasta Kalisza, Starostwem Powiatowym w Kaliszu, Urzędem Gminy Opatówek oraz Urzędem Miejskim Gminy Dobrzyca. To ponad 3 razy więcej niż w analogicznym czasie w zeszłym roku!

Rok temu w rajdzie wzięło udział 303 rowerzystów z 98 miejscowości z całej Polski. Tegoroczna, ósma już edycja tego rajdu, odbędzie się w dniu 6 sierpnia. Zapisy przewidziane są do 25 lipca, ale organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy!

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki oraz imienne, kolejno numerowane certyfikaty ukończenia rajdu, a dla najliczniejszych grup – puchary. Osoby spoza Kalisza korzystające z noclegu w przeddzień rajdu będą miały również możliwość wzięcia udziału w wieczornym zwiedzaniu miasta bez dodatkowych opłat.

Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w ścisłym centrum Kalisza, wieść będzie m.in. przez Kucharki, Lubomierz, Dobrzycę, Bugaj, Gutów i Śliwniki. Podczas jej pokonywania rowerzyści będą się zatrzymywać w szczególnie ciekawych krajoznawczo miejscach. Półmetek rajdu będzie miał miejsce na terenie zabytkowego parku przy pałacu w Dobrzycy, meta zaś przewidziana jest w podkaliskiej miejscowości Szałe, bezpośrednio nad miejscowym zalewem. Trasa rajdu będzie zróżnicowana, jednak zdecydowana jej większość będzie wiodła drogami o nawierzchni asfaltowej.
VIII Setka Cyklisty została zakwalifikowana do dwóch ogólnopolskich projektów: „Rusz się!”, skupiającego ciekawe imprezy sportowe z całej Polski, oraz „Wędruj z nami ojczystymi szlakami” – akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego skupiającej wydarzenia turystyczne promujące krajoznawstwo.
Wszystkie szczegóły dotyczące rajdu znaleźć można na poświęconej mu stronie www.setka.cyklista.kalisz.pl