TRAIL.PL patronem „Manewrów” SKPT Gdańsk

Logo W nocy z 16 na 17 marca 2013 roku odbędzie się kolejna edycja jednej z najpopularniejszych na Pomorzu imprez na orientacje, Manewry SKPT, organizowanej przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku. Podobnie jak bliźniacza impreza – Nocne Marsze na Orientację „Darżlub SKPT” – organizowane są już od ponad 30 lat, a więc niemal od początku istnienia Koła. Ostatni “Darżlub” przyciągną ponad 800 zawodników.

Manewry SKPT są imprezą, której uczestnicy otrzymują mapę terenu z naniesionymi na nią punktami kontrolnymi, następnie starają się odnaleźć te miejsca w terenie i dokonać regulaminowego potwierdzenia ich odszukania, jednocześnie nie  rzekraczając określonego limitu czasu. Każdej osobie wyruszającej na trasę przysługuje godzinny odpoczynek przy ognisku, gdzie ma możliwość upieczenia i zjedzenia kiełbaski przy akompaniamencie gitary i w miłym towarzystwie. Charakterystyczną cechą imprezy jest to, że położenie bazy jest owiane tajemnicą aż do momentu ogłoszenia go w godzinach porannych dnia startu.

Sala sportowa z rozłożonymi śpiworami

Uczestnicy mają do wyboru 8 tras o różnym stopniu trudności od Mało Trudnej, skierowanej do osób początkujących po Ekstremalną przeznaczoną dla zawodników o największym doświadczeniu. Nocne Marsze na Orientacje Manewry SKPT to dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności orientacji w terenie, walki o atrakcyjne nagrody, a także wyśmienitej zabawy w towarzystwie znajomych.

Imprezy na orientację SKPT skupiają ludzi aktywnych, o różnorodnych zainteresowaniach związanych z turystyką górską. Trekking, wspinaczka, marsze na orientacje, biegi, jazda na rowerze, narty są domeną większości z uczestników, ale to nie jedyne dyscypliny na których się skupiają. Wielu z nich jest członkami PTTK, a duża część należy do klubów turystycznych, sportowych.

Wszelkie bieżące informacje dotyczące Marszu, w tym na temat daty i sposobu zapisów, ukazują się na oficjalnej stronie Marszu: www.skpt.gdansk.pl/manewry/2013/