Miasto i Gmina Murowana Goślina

Miasto i Gmina Murowana Goślina

ul. Poznańska 18, 62-095 Murowana Goślina | Strona WWW

Murowana Goślina to gmina licząca ponad 16 tysięcy mieszkańców, położona 20 km na północ od centrum Poznania. Cechy ją wyróżniające to: młode społeczeństwo, nowoczesność, nastawienie na inwestycje i rozwój, ale również wspaniałe walory przyrodnicze i mieszkaniowe.

Gmina przyjazna dla turystów

Ze względu na sąsiedztwo Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” prężnie rozwija się turystyka rowerowa. Oznakowane szlaki rowerowe liczą ponad 500 km długości. Wokół Puszczy wiedzie Szlak Kościołów Drewnianych z przepięknym XVII-wiecznym kościółkiem w Długiej Goślinie. Atrakcyjny pobyt przez cały rok oferuje turystom 18 hoteli i gospodarstw agroturystycznych. Miłośnicy kąpieli mogą wybrać ofertę kąpielisk w Kamińsku, Okońcu i Wojnówku. Wyjątkowy na nizinach rezerwat Śnieżycy Górskiej „Śnieżycowy Jar” w Starczanowie w okresie wiosennym urzeka turystów białym dywanem kwiatów.

Wszystkich, którzy szukają spokoju, aktywnego wypoczynku na łonie natury, a jednocześnie miejsca, gdzie wiele się dzieje – zapraszamy do Murowanej Gośliny!

Szlaki przypisane do tego Partnera