15.08 Katowice-Herbarium-Klasztor-Zakon-Franciszkanie

gastronomia

Panewnicka 76, 40-760 Katowice-Panewniki

  • Katowice-Herbarium-Klasztor-Zakon-Franciszkanie

15.08 Spotkanie przy Herbarium na herbatce. Dla każdego coś dobrego...

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polsce zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej, łączone ze świętem plonów. W tym dniu w krajach europejskich i w Polsce czci się Matkę Boską Zielną jako patronkę ziemi. Wtedy też składa się Maryi ofiary z darów ziemi: zioła, warzywa, kwiaty.

Skoro o ziołach mowa, to jest to idealne miejsce podróży na Święto Matki Boskiej Zielnej, które przypada 15sierpnia. Posługujący tam Bracia Zakonnicy Franciszkanie, specjalizują się w ziołach. Wg Klasztornej receptury przy Instytucie Medycyny Klasztornej Zakonnicy Bracia Mniejsi "tworzą" herbatki, nalewki. Nabyć można również suplementy diety i wyroby medyczne, kosmetyki naturalne, ekologiczne przetwory.

Zapraszam na herbatkę:)

P.S. Faktem jest, że w tym świątecznym dniu, gdy Herbarium jest nieczynne, możesz przyjść ze swoją herbatką w termosie:)

A w inne dni "wpadnij" do Herbarium na herbatkę o nazwie: "Herbatka dla kobiety", lub "Herbatka dla mężczyzny". A może wybierzesz herbatkę o nazwie "Antypogarda" :)

Dla "koneserów" nalewek klasztornych i piw, też coś się znajdzie w Herbarium:), BO to jest jedyne miejsce gdzie, bodajże ok. 200lat temu (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam), Zakonnik wymyślił pewną WYJĄTKOWĄ RECEPTURĘ...

P.P.S. Ponieważ pamięć u mnie ostatnio szwankuje z przepracowania, to wybaczcie jeśli ta pewna wyjątkowa receptura była wymyślona w innym terminie;)

Ehhhh ten mój pracoholizm... Do czego on mnie doprowadził...Brak pamięci, przepełnienie danymi "procesora mózgowego", itp... Poproszę Braci Zakonnych o jakąś herbatkę na pamięć;)

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię