Koszuty - Muzeum Ziemi Średzkiej

muzeum

gm. Środa Wlkp., pow. średzki, woj. wielkopolskie

Koszuty 27

 • Marlena
 • Krzysztof Lis.
 • WOJTEK D. 10.07.2018
 • fot. arch. Muzeum w Koszutach

Wizytówką Muzeum Ziemi Średzkiej jest jego siedziba, mieszcząca się w późnobarokowym dworze szlacheckim z trzeciej ćwierci XVIII wieku. Dwór w Koszutach zbudowany został z zachowaniem podstawowych cech ustalonych w XVIII wieku. Jest to budynek parterowy, symetryczny, z werandą, narożnymi alkierzami i stromym, mansardowym dachem, krytym gontem, położony w zrekonstruowanym parku krajobrazowym z pierwszej połowy XIX wieku. Ekspozycja stała muzeum pt. „Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce” prezentowana jest w siedmiu salach, urządzonych w duchu dawnego, polskiego dworu z końca XIX i początku XX wieku.

Kontakt:- tel.: +48 61 285 10 23- e-mail: muzeum@koszuty.pl- www.koszuty.pl

Godziny otwarcia:- pn: nieczynne- wt-pt: 9:00-15:00- sb-nd: 11:00-15:00- możliwość wynajęcia Muzeum na imprezy kulturalne- możliwość otwarcia Muzeum w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu- mile widziane telefoniczne powiadomienie o przyjeździe grupy.

Cennik:- 5 zł - bilet normalny (do 10 osób)- 3 zł - bilet zbiorowy (od 11 osób)- 20 zł - opłata za przewodnika- 9 zł - lekcja muzealna- 150 zł - sesja zdjęciowa- środa - wstęp wolny ( wyjątkiem lekcji muzealnych)

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. marlena_goral
 2. Klfox

  Krzysztof Lis.

  • Krzysztof Lis. - User reviews: Klfox about Koszuty - Muzeum Ziemi Średzkiej
 3. WojtekDen

  WOJTEK D. 10.07.2018

  • WOJTEK D. 10.07.2018 - User reviews: WojtekDen about Koszuty - Muzeum Ziemi Średzkiej

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię