Port i Latarnia morska Darłowo

ciekawe miejsce
  • latarnia morska
  • port przemyłowy
  • port przemysłowy
  • Terminal pasażerski Portu Darłowo
  • Most rozsuwany

Port Darłowo położony jest nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Znajduje się on w ujściu rzeki Wieprzy, w dzielincy Darłówko. Choć w ograniczonym stopniu, to jednak pełni wszystkie funkcje gospodarcze. Jedna z atrakcji portu jest Lataenia morska.

Port składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to Darłówko, zlokalizowane nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego, z  wejściem do portu osłaniętym przez dwa 400-metrowe falochrony. Nastepnie widać kolejno: wejście do portu, latarnię morską, awanport, basen rybacki oraz most rozsuwany, z którym związany jest ruch statków między Darłówkiem, a drugą częścią portu - Darłowem.

Darłowo to druga część portu zlokalizowana ok. 2,3 km na południowy wschód od wejścia do portu, w korycie rzeki Wieprzy w sąsiedztwie miasta Darłowo. Znajduje się tu m. in. obrotnica portowa i basen przemysłowy.

Latarnia morska w Darłówku, to jedna z najskromniejszych latarni na polskim wybrzeżu. Całkowita wysokość wieży wynosi 21,0 m, a światło znajduje się na wysokości jedynie 19,7 m. Nie umniejsza to jednak jej walorom turystycznym i jest ona udostępniona do zwiedzania.

Istnieje możliwość rejsu łodzią po porcie.

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię