Łukasz

Łukasz

@trail.pl z Ośno Lubuskie

Zdjęcia Więcej

Ostatnie opinieWięcej

 1. Szlaki turystyczne w okolicach Łagowa należą do najciekawszych w województwie lubuskim. Także czerwony szlak pieszy Jezioro Buszno - Łagów dostarcza niezapomnianych wrażeń i satysfakcji.

  Trasa rozpoczyna się na plaży przy jez. Buszno, dalej prowadzi głównie drogami gruntowymi oraz brukiem w stanie średnim wzdłuż jez. Buszenko do wschodniego brzegu jez. Ciecz (Jezioro Trześniowskie). I tutaj rozpoczyna się fragment kończący się w Łagowie będący najciekawszym odcinkiem szlaku. Jest to bowiem dość wąska ścieżka prowadząca często przy samym brzegu jeziora położonego wśród Buczyny Łagowsko-Sulęcińskiej. Ścieżka ma tutaj kręty przebieg, często wznosi się i opada na malownicze, strome skarpy porośnięte plątaniną korzeni. Przejechanie tego odcinka rowerem stanowi niezłe wyzwanie.

  Naprawdę warto odwiedzić ten szlak - jeśli nawet nie mamy czasu lub siły na przebycie całej długości trasy polecam obejść chociaż samo jezioro Ciecz

  0
  • +
  • -
 2. Szlak rozpoczyna się w miejscowości Miechów (przystanek PKS) i prowadzi do Jez. Głębokiego. Początkowo prowadzi drogą brukowaną, jednak większość trasy obejmuje drogi gruntowe. Po drodze mijamy 2 mniejsze jeziora i to najbardziej malownicze odcinki szlaku. Oznakowanie jest bardzo dobre. Szlak jest dość krótki, jednak krzyżuje się z innymi szlakami co daje większe możliwość wyznaczenia sobie dłuższej wycieczki.

  0
  • +
  • -

Ślady i odwiedzone miejsca Więcej śladów | Więcej odwiedzonych

współrzędne: 0, 0