brak oznaczenia

Biała Góra - Majdan - Branków - Budy Michałowskie - Biała Góra

Propozycja trasy na kilkugodzinną wycieczkę. Wymaga wprawy w poruszaniu sie w terenie.  W wiekszości swojego biegu pokrywa sie ze Szlakiem Niebieskim.

W zależności od pogody występują odcinki piaszczyste lub błotne.

Wyjeżdżamy z  Estancia Biała Góra w lewo kierując się do Rezerwatu "Majdan". Pierwsze 2 km jedziemy po asfalcie.

Mijając po lewej stronie kapliczkę, zjeżdżamy na drogę gruntową, która doprowadzi nas do lasu a po ok 5 km do  rezerwatu „Majdan”.

Początkowo droga ma charakter leśnego duktu, nieco rozjechanego przez maszyny leśne ale nie sprawiającego trudności w  jeździe.

Po wyjechaniu z lasu droga staje się piaszczysta, narażając nas na zakopanie.

We wsi Pokrzywna skręcamy w prawo w stronę wsi Brzeźce. Na tym odcinku nawierzchnia to naprzemiennie asfalt i szutru. Droga biegnie przez urocze wioseczki i pola.

Docierając do wsi Brzeźce skręcamy w prawo i trzymając się drogi asfaltowej docieramy do skrzyżowania "z kapliczką". W tym miejscu skręcamy w lewo. Po 500 m docieramy do mostu w Brankowie.  Okresowo występuje tam plaża umożliwiająca odpoczynek i kąpiele w rzece.

Przejeżdżamy most za którym po 200 m skręcamy w prawo. Po dojechaniu do ostatnich gospodarstw wjeżdżamy na łąki.

Od tego momentu trzymamy się wyjeżdżonych ścieżek i oznaczeń trasy. Po ok 1 km. ścieżka doprowadzi nas na brzeg Pilicy wzdłuż którego dojedziemy do małego budynku , który stoi w miejscu starej przeprawy promowej.

Za budką , skręcamy w lewo i jadąc wijącą się pośród pól piaszczystą drogą docieramy do Bud Biejkowskich. Po wjechaniu do wsi na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i trzymając się drogi kierujemy się do Bud Michałowskich. Droga początkowo biegnie asfaltem pomiędzy zabudowaniami następnie przez skarpę z sadami aby znów przebiec przez teren zabudowany.

W Budach Michałowskich skręcamy w prawo kierując się na most nad Pilicą. Za mostem po lewej stronie znajduje się dogodne miejsce do odpoczynku i biwakowania. W tym miejscu często można spotkać grupy kajakarzy.

Po przejechaniu mostu wybieramy drogę na wprost, która po 1 km. doprowadzi nas do Szlaku Niebieskiego prowadzącego do Białej Góry.

  • rower górski

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię