Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)

Numer szlaku: KP-6-c

Nie mamy jeszcze opisu. Jeśli odwiedziłeś ten szlak, podziel się z nami opinią o nim!
 • pieszo, spacer

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. janer

  Trasa szlaku znajduje się na stronie wirtualnych szlaków. W kilku miejscach nie pokrywa się jednak ze szlakiem wytyczonym w terenie. Chociaż znałem dość dobrze ten teren zszedłem na chwilę ze szlaku jeszcze przed Parskami i pogubiłem się w lesie za leśniczówką w Wielkim Wełczu. O dziwo kierując się słońcem na pd- wschód dotarłem na skraj lasu dokładnie w miejscu gdzie szlak biegł dalej jego krawędzią na wysokości Dusocina. Polecam zabranie dość dobrej mapy z przebiegiem szlaku oraz wcześniejsze dość dobre zapoznanie się terenem na mapie. Szlak bardzo ciekawy i malowniczy. Ładne krajobrazy, Wisła, Osa, wzgórza wokół Grudziądza, Łosiowe Góry. Dużo pozostałości militarnych z czasów pruskich, dwudziestolecia i wojny. Dalej rejon dawnej granicy polsko- niemieckiej z przejściem granicznym w Gardeji.

  • Koniec szlaku na dworcu PKP w Gardeji. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)
  • Łosiowe Góry- wielkie okopowisko- pruskie, polskie, hitlerowskie. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)
  • Mostek przez Osę. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)
  • Fort Parski. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)
  • Trynka. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)
  • Grudziądz początek szlaku. - User reviews: janer about Czerwony szlak Grudziądz (ul.Legionów) - Gardeja (PKP)

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię