Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie

Niezbyt wymagająca trasa. Wiedzie głównie przez bukowo-świerkowy las, więc po drodze jest niewiele punktów widokowych. Na Biskupiej Kopie (889 m n.p.m.) można jednak wejść na charakterystyczną, białą wieżę widokową i pooglądać otaczający krajobraz. Szlak wiedzie częściowo wzdłuż polsko-czeskiej granicy.

Szlak znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Trasa wiedzie m.in. koło Rezerwatu Cicha Dolina. W rezerwacie są pomniki przyrody: buk oraz świerk pospolity. Na terenie rezerwatu znajdują się stanowiska roślin chronionych: wawrzynka wilczełyko, lilii złotogłów, pióropusznika strusiego, podkolana białego i czosnku niedźwiedziego.

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. pawelJ

  Podejście od Jarnołtówka bardzo przyjemne po drodze żwirowej, leśnej od koniec odejście od górę bardziej strome i dochodzimy do schroniska. A z niego już tylko 15 minut spokojnym krokiem na szczyt na wieże na zdjęciu.

  • 8985 - User reviews: pawelJ about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
  • 8984 - User reviews: pawelJ about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
  • 8983 - User reviews: pawelJ about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
  • 8981 - User reviews: pawelJ about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
  • 8980 - User reviews: pawelJ about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
 2. sebastian_moskwa

  Od strony Pokrzywnej szlak czerwony dużo bardziej wymagający, bardzo strome podejścia oraz zejścia, z dziećmi bym tą trasą wybrał, ale mi bardzo miło zaskoczył. Pozdrawiam i polecam

 3. bartosz_kwitowski

  Szlak średnio zaawansowany prowadzący od strony Hotelu Ziemowit w Pokrzywnej ma wiele stromy podejść, trasa przeznaczona głównie dla dorosłych. Podczas deszczów bardzo śliski z uwagi na ilość kamieni po której jesteśmy zmuszeni wchodzić.

  Zdjęcie wykonane zimą pod Górskim Domem Turysty - Schroniskiem PTTK ,,Pod Biskupią Kopą"

  • Schronisko PTTK ,,Pod Biskupią Kopą" - User reviews: bartosz_kwitowski about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie
  1. adminkasia

   Witaj,

   niestety na zdjęciu nie możemy dopatrzeć się oznaczenia szlaku, a jest to warunek konieczny, by mogło ono brać udział w konkursie. Czy coś nam umknęło?

   Jeśli faktycznie nie ma, zachęcam do przejrzenia swoich folderów ze zdjęciami - na pewno jakieś odpowiednie się znajdzie :)

 4. kamil_scislicki

  Wieża od strony szlaku.

  • Wieża od strony szlaku. - User reviews: kamil_scislicki about Czerwony szlak pieszy (Biskupia Kopa) - Góry Opawskie

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię