Czerwony szlak pieszy przełom rzeki Ropa w Klimkówce („Pieniny Gorlickie”)

Króciutka, niespełna 0,5-kilometrowa trasa zboczami wzniesienia Kiczera – Żdżar obok nieudostępnionej do zwiedznia Jaskini Złocistej i Jaskini nad Kamieniołomem, ciągnąca się do miejsca, w którym rzeka Ropa wpada do Jeziora Klimkówka.

Przełom rzeki Ropa w Klimkówce – tzw. "Pieniny Gorlickie" – jest położony na granicy wsi Klimkówka i Łosie (pomiędzy Łosiem a zaporą w Klimkówce. Warto skorzystać ze ścieżki przyrodniczo - widokowej "Gorlickie Pieniny"). W jego najwęższym miejscu zbudowano zaporę, która dała początek zbiornikowi retencyjnemu. Przełom rozciąga się na długości kilku kilometrów i obejmuje obszar w okolicy wzniesień: Kiczera – Żdżar (609 m n.p.m.), Ubocz (623 m n.p.m.), Czerteżyki (628 m n.p.m.) oraz Kopa (672 m n.p.m.).

Nad Jeziorem Klimkówka znajduje się kilka pól namiotowych, kempingowych z domkami, apartamentów, przystań i szkoła windsurfingu.

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. beskidniski_dot_agroturystyka

    Tym którzy zabłądza polecam nocleg w naszej Agroturystyce Dom Gosi w miejscowości Łosie - na końcu szlaku ' Pieniny gorlickie' .http://dom-gosi.w.interia.pl

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię