Czerwony szlak z Nędzówki do Przysłopu Miętusiego

Rzadko uczęszczana ścieżka wiodąca reglową częścią Tatr z Kościeliska-Nędzówki na Przysłop Miętusi. Przysłop to niezwykle malownicze miejsce, popularny cel wycieczek i spacerów, którego turystom przedstawiać nie trzeba. Roztacza się stamtąd wspaniała panorama.Wydaje się, że inne drogi dojściowe do Przysłopu (Ścieżka nad Reglami, niebieski szlak pieszy od wylotu Doliny Małej Łąki wiodący dalej na Małołączniak) są znacznie bardziej popularne niż opisywany tu czerwony szlak przez Staników Żleb. W każdym razie Przysłop Miętusi (1189 m n.p.m.) – z wyżej opisywanych względów, a także z powodu swojego położenia (blisko podnóża Tatr, Kościeliska i Zakopanego) i faktu, że w tym właśnie miejscu znajduje się skrzyżowanie szlaków – jest często odwiedzany. Czerwony szlak z Nędzówki wiedzie piętrem regli przez Staników Żleb, Wyżnie Stanikowe Siodło, trawersując stoki Małego, a następnie Hrubego Regla, pomiędzy które wciska się Staników Żleb.

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. piotr_goczal

  Bardzo fajny szlak

 2. kamil_dembinski

  Szlak naprawdę warty odwiedzin z uwagi na różnorodność roślinności i kameralne otoczenie. Bardzo cicho i ładny widok na Świstówkę. Polecam każdemu, kto chcę poczuć magię Tatr bez większej kondycji.

 3. Alcaria

  Bardzo sympatyczny szlak, można liczyć na chwile samotności. Prześliczna okolica, w sam raz na szybką wędrówkę.

 4. AmbasadorWierch

  Szlak przyjemny, wygodny, raczej odludny. Ciekawe widoki w ostatniej fazie - zejścia na Przysłop. Ciekawostką jest, że z niewiadomych przyczyn TPN nie pobiera tu opłat za wstęp (choć, w przeciwoeństwie np. do Dol. za Bramką, szlak ten łączy się z systemem szlaków tatrzańskich).

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię