Drei Annen Hohne - Leistenklippe - Landmannsklippe - Drei Annen Hohne

Trochę teorii na sam początek o samym parku narodowym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Harzu. Sam szlak nie jest bardzo wymagający i myślę że dla kazdego górskiego turysty będzie bezproblemowy.Ta część parku Harz obfituje w większą ilość skałek stąd też wybór szlaku.

Zaczynamy idąc z miejscowości Drei Annen Hohne na przeciwko stacji kolejki którą można wjechać na Brocken. Trasa zaczyna się szeroką żwirową drogą. Po jakimś czasie lekkiego podejścia docieramy do pierwszych małych skałek Trudenstein. Drabinki umożliwią nam wejście na sam szczyt. Od tego momentu mamy trochę bardziej strome podejście aż do Hohnekopf. Dalej szlak wiedzie prawie po równym terenie i dopiero parę kroków w górę trzeba zrobić na Leistenklippe gdzie drabinki również nam pomogą w wejściu na szczyt z którego widać Brocken. Potem kierujemy się na północny wschód do drogi zwanej Beerenstieg. Odcinek nie jest zbyt ciekawy ale olbrzymie głazy ratują sytuację. Jak widać na szlaku zrobiłem małe odbicie do skałek i przedarłem się przez las. Wszędzie gdzie ślad odchodzi od szlaku były jakieś skałki które wzbudziły moje zainteresowanie.

Dalej drogą Treppenweg i pomimo nazwy nie ma tam schodów ani wielkiej stromizny. Najciekawszy odcinek szlaku to wejście na Landmannsklippe. Trzeba odbić w prawo na bardzo mało widoczny szlak oznaczony na drzewie tabliczką z sową - gdyby nie garmin to bym przeoczył. Ścieżka jest wąska pełno zwalonych drzew cisza i święty spokój. Szlak jest oznaczony czerwonymi kropkami na drzewach. Przy samej skałce trzeba się trochę powyginać na kamieniach aby wejść na sam szczyt. Podobno widok piękny ale ja widziałem tylko mgłę. Na szczycie bonus - notesik z wpisami.

Wrócić ze szczytu próbowałem nie szlakiem, na ścieżkę oddaloną wg navi 40m. Próbowałem się przebić przez zwalone drzewa i krzaki jagód ale przez tę mgłę zbyt mało było widać i zawróciłem na szlak. Powrót również przebiegał bardzo sympatyczną wąską dróżką otoczoną lasem kamieniami i błotem - naprawdę klimatyczny szlak.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię