brak oznaczenia

Gdańsk pełen muzyki

Gdańsk jest przepięknym miastem o wielowiekowej historii. Wiele tutaj architektury, która zapiera dech w piersiach, urokliwych uliczek, muzeów wypełnionych niepowtarzalnymi dziełami sztuki. To wszystko jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Jednak gdzie można pójść w momencie gdy mamy ochotę się zrelaksować przy dźwiękach muzyki, tańczyć do białego rana lub spróbować swoich sił podczas wieczoru karaoke? Szlak Podążaj za muzyką jak sama nazwa wskazuje ma ułatwić Państwu dotarcie do miejsc w Gdańsku Głównym gdzie króluje muzyka, śpiew, wyborne drinki oraz zabawa do białego rana. W klubach, które są wkomponowane w architekturę miasta na pewno każdy znajdzie cos dla siebie.

CAFE SZAFA

Cafe Szafa jest to idealne miejsce dla osób, które chcą na chwilę uciec od zgiełku miasta. To miejsce kryje w sobie wiele zakamarków, w których każdy amator rozrywki znajdzie coś dla siebie. Możemy tutaj zarówno usiąść i napić się spokojnie kawy, jak również bawić się do rana przy dźwiękach muzyki popijając pyszne drinki.

IRISH PUB

Irish Pub jest miejscem znajdującym się w 600 letniej piwnicy Ratusza Staromiejskiego na ulicy Korzennej w Gdańsku Głównym. Odbywają się tutaj regularnie imprezy tematyczne dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W czwartki na przybyłych gości czekają koncerty na żywo. W piątki i soboty jest okazja aby bawić się przy muzyce klubowej do białego rana. Za to we wtorki odbywa się tutaj karaoke po angielsku. Przy okazji można potrenować swój język obcy ze studentami z międzynarodowej wymiany studentów Erasmus.

ROCK CAFE

Klub powstał dziesięć lat temu i mieści się w samym sercu gdańskiej starówki. Małe, przytulne, piwniczne pomieszczenie, które rozbrzmiewa muzyką i jest świadkiem wielu niecodziennych akcji i happeningów. Miejsce to posiada charakterystyczny dla wielu rockowych jaskiń wyluzowany, muzyczny klimat.Dzięki prywatnym i osobistym kontaktom z gwiazdami i menadżerami polskiej muzyki rockowej udało się zgromadzić w tym miejscu unikalną kolekcję pamiątek po wielu wspaniałych muzykach. Są to fotografie z koncertów, plakaty, afisze, zapisy nutowe przebojów, garderoba sceniczna, instrumenty, okładki limitowanych edycji płyt, Złote Płyty wręczane wykonawcom w dowód uznania, bilety na koncerty polskich muzyków w USA i wiele innych tego typu gadżetów.Koncertowali tu m.in. tak wybitni muzycy z kręgu jazzu i rocka jak Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Robert Brylewski, Józef Skrzek, John Porter. Wystąpiło tu także kilkadziesiąt zespołów zasłużonych dla polskiej sceny rockowej jak np. SBB, Golden Life, Róże Europy, Big Cyc, Sztywny Pal Azji, Ksu, Bielizna, Oddział Zamknięty, Proletaryat, Closterkeller, Farben Lehre.

MIASTO ANIOŁÓW

Miasto Aniołów jest przestronnym klubem mieszczącym się niedaleko Zielonej Bramy, nad brzegiem Motławy. Znajduje się tutaj duża sala ze sceną oraz parkietem. Dobre nagłośnienie sprawia, że często są tutaj organizowane koncerty. W okresie letnim szczególną popularnością cieszy się taras nad Motławą oraz pływający ogródek.

PARLAMENT

Klub Parlament jest jednym z największych i najpopularniejszych klubów muzycznych w Trójmieście. Łączna powierzchnia na trzech poziomach w klubie wynosi ponad 1000m². Parlament znajduje się w samym centrum Gdańska Głównego na rogu ulic Św. Ducha i Kołodziejskiej. Od klubu do dworca PKP Gdańsk Główny jest ok. 500 metrów, a do przystanków tramwajowych i autobusowych (także nocnych) ok. 200 metrów.Odbywają się tutaj koncerty największych gwiazd Polskich i zagranicznych oraz gorące imprezy. Wystąpili tutaj m.in. Reni Jusis, Myslowitz, T.Love, O.N.A., Hey, Kayah, Knż, Raz Dwa Trzy, Vader, Pudelsi, Coma, Carrantuohill oraz praktycznie cała czołówka polskiego hip-hopu. Gościły też gwiazdy z zagranicy: amerykańskie składy hip-hopowe (THA LINKS , P.M.D),francuski OFX, niemiecki Melotron oraz Australijskiego wirtuoza gitary Gwina Ashtona. Z gwiazd sceny Dj-skiej wystąpił u nas min: DJ Gravity z Los Angeles, Dj Honda, Dj Oky, Dj Tomek oraz Beny Benassi. Na deskach Parlamentu wystawiano także przedstawienia teatralne ("Romeo i Julia" oraz "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego").

LA DOLCE VITA

Federico Fellini wywołał swoim filmem istny skandal obyczajowy. Piękne rozebrane kobiety pluskające sie w rzymskiej fontannie, przystojni, eleganccy mężczyźni, orgie, szaleństwo...rozpusta. Witamy w Słodkim Życiu! Klub otwarty siedem dni w tygodniu od godz. 18 przynajmniej do 4.Klub częto organizuje koncerty. Oprócz tego od czwartku do soboty odbywają się imprezy taneczne z najlepszymi dj-ami trójmiejskimi i nie tylko. 

KLUB FLISAK

Klub Flisak 76 to 34 lata historii, miejsce prowadzone rodzinnie od trzech pokoleń w swój indywidualny sposób. Niegdyś ten klub był silnie związany z życiem artystycznym, dziś jest reaktywowane jako klub ze sztuką, kultura i dobrą muzyką. Jest to idealne miejsce aby usiąść, zrelaksować się i posłuchać muzyki na żywo.

KLUB MUZYCZNY DOBRY WIECZÓR

Klub Muzyczny Dobry wieczór jest nowym klubem, w którym są często organizowane koncerty. Znajduje się on we Wrzeszczu na ulicy Słowackiego ( wejście od ul. Kołłątaja). Ciekawe wnętrze, miła atmosfera sprawiają, że można spędzić tutaj bardzo miło czas. Dodatkowym atutem jest monitoring, dzięki czemu mamy gwarancje bezpieczeństwa.

CAFE ALEGORIA

Nasza kawiarnia powstała z tęsknoty za miejscem, w którym łącza się przyjemności kulinarne z kulturalnymi.W naszym menu znajda Państwo pyszne brazylijskie kawy- palone we Włoszech, angielskie herbaty, wina południowej Europy oraz piwa regionalne i smakowe. Ponadto koktajle mleczne i owocowe, desery lodowe, pyszne ciasta, a także nietuzinkowe zakąski .W weekendy a często od czwartku zapraszamy na wieczory z muzyka na żywo, wystawy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. W naszej kawiarni cyklicznie występują muzycy mający już mocną pozycję na rynku muzycznym.Koncertują między innymi:

  • Mietek Blues Band i Via Gra Blues, zespoły grające tradycyjnego bluesa;
  • Agnieszka Maciaszczyk i Michał Ciesielski śpiewający i grający jazz;
  • Julia Vikman – romanse i muzyka rosyjska;
  • Susanna Liarman – muzyka hiszpańska;
  • Porto Nuevo - muzyka latynoamerykańska;
  • Katarzyna Hołysz – sopran – muzyka operowa;
  • studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku (np.: koncert poezji śpiewanej, piosenka francuska);
  • studenci i aktorzy Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni ( muzyka musicalowa, rozrywkowa - przeboje lat 60, 70 i 80 -tych);
  • wielu innych muzyków i zespołów reprezentujących rożne formy i rodzaje muzyki.
  • Ponadto odbywają się spektakle słowno - muzyczne, wernisaże i spotkania autorskie oraz z ciekawymi ludźmi.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię