brak oznaczenia

Kajakiem wokół jeziora Kierskiego

Jezioro Kierskie to mekka poznańskich żegalrzy, ale również największy zbiornik wodny w okolicy Poznania nadający się świetnie do kajakowania. Pętla wokół jeziora jest idealna na  kilkugodzinną wycieczkę przy ładnej pogodzie. Płynąć wzdłuż brzegu zawsze jest gdzie się schować w przypadku klopotów, co kawałek znajdują się też na trasie przystanie, niektóre w sezonei mają czynne bary/kawiarenki. Na trasie znajduje się też słynna  (przynajmniej kiedyś) restauracja/dancing KASKADA w Krzyżownikach, ona też jest niezłym miejscem na wodowanie kajaków.

Moje ulubione zejście to plaża w Krzyżownikach (darmowy parking i ładny dostęp do wody z plaży), ale rozpocząć i zakończyć można praktycznie w dowolnym miejscu. Ruch na wodzie poza głownym sezonem jest niezbyt duży, zazwyczaj to małę łódki wędkarzy i co jakiś czas żaglówki, chocież te ostatnie nie za bardzo lubią bezwietrzną "kajakową pogodę".

Wrato pamiętać, że jak mocno zawieje, jezioro Kierskie jest dostatecznie duże, żeby się rozbujać, więc zdrowy rozsądek i kapok jak zawsze wskazane.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię