brak oznaczenia

Laliki-Rajcza-Chata na Zagroniu-Hala Radykalna-Schronisko PTTK Lipowska

Dojazd do Lalik Samochodem od strony Katowic przez Wisłę ->Przełęcz Kubalonka, Istebnę Koniaków lub Bielsko Biała, Żywiec Węgierska górka (S69) Milówka-Laliki (S69). Lub pociągiem do Stacji kolejowej Laliki -(jedna stacja przed Zwardoniem)

Trasa z Lalik na Lipowską.Trasę skiturąwą zaczynam w Lalikach.

Laliki to górska miejscowość leżąca na pograniczu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Granicę stanowi tu Rzeka Roztoka która jest jednym z dopływów Soły. Laliki słyną z najdłuższego tunelu w Polsce oraz biegaczy i biatlonistów narciarskich (Gwizdoń, Krążelok) W miejscowości tej kilka domów wypoczynkowych ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy "Laliki". Na pobliskim Rachowcu wyciągi narciarskie.

Trasa zaczyna się nieopodal węzła drogowego S69. Przez chwilę poruszamy się wzdłuż potoku Czerna by  potrm odbić w lewo. Przez grupę Zabaw przechodzimy do Rajczy. Z Rajczy prawym zboczem Doliny Nickuliny dochodzimy do żółtego szlaku. Szlakiem dochodzimy do Chaty na Zagroniu należącej do SKPB Katowice. . Z Chaty ruszamy w górę wzdłuż linii energetycznej. Gdy dojdziemy do grzbietu odbijamy w lewo w kierunku Zapolanki.

Przechodzimy obok utworzonego w 2008 r Rezerwatu Lipowska. Okoliczne lasy zamieszkują Wilki, Niedźwiedzie, Rysie, Żbiki, Głuszce.

CDN

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię