brak oznaczenia

Pętla Grudziądz-Rulewo-Bzowo-Krusze-...... przez Nowe. Trasa średnia

Ruszając przez most lewą stroną  przejeżdżamy go i zjeżdżamy brukiem w dół gdzie przy wjeździe na asfalt skręcamy w prawo i po przejechaniu kilku metrów skrecamy w lewo (pierwszy skręt) i kierujemy się na Dolną Grupę. W Dolnej Grupie na przjściu skręcamy w lewo i wjeżdżamy w uliczkę między domkami i jedziemy prosto wjeżdżając w las. Duktem leśnym jedziemy również prosto i na rozwidleniu skręcamy albo w prawo wyjeżdżając na asfalt albo w lewo i dalej jedziemy lasem wyjeżdżając na drodze przeciwpożarowej (obie drogi zbiegają się na przejeżdżie kolejowym w Grupie). Z tego miejsca jedziemy w stronę bloków i przejeżdżamy je jadąc prosto tak jak nas szosa prowadzi. Dojeżdżamy do drogowsrazu skrętu na Warlubie i obieramy ten kierunek. Teraz szutrem jedziemy przez las, cały czas prosto mijając po drodze cmentarz żołnierzy polskich. Na skrzyżowaniu znowu jedziemy prosto pokonując po drodze podjazd i tunelem pod autostradą  jadąc tą że droą wyjeżdżamy w Rulewie. Dojeżdżając do rozwidlenia możemy skręcić w lewo i pojechać do Hanza Pałac lub odbić w prawo i jechać prosto tak jak nas prowadzi droga. Przejeżdżając wiaduktem nad  A-1 jedziemy do skrętu w prawo na Bzowo i również jedziemy prosto dojeżdżając do głównej 91 Gdańsk-Łudź. Przed skrętem na Bzowo  wczsniej mamy drogę gruntową którą możemy przejechać i wyjeżdżamy na szosie do Bzowa, a którą to ścinamy wyżej wymieniony skręt. Po przejechaniu drobi 91 jedziemy cały czas szosą prosto i zjeżdżając na rozwidleniu skręcamy w prawo zjeżdżajac znowu do kolejnego rozwidlenia gdzie tym razem skręcamy w lewo, jadąc brukowanym podjazdem przejeżdzamy przez wieś Krusze. Dojeżdżamy do kolejnego rozwidlenia i skręcamy w prawo jadąc prosto przed siebie (dodam, że możemy zamiast brukiem pojrchać chdniczkiem, który tam jest). Następnie wjeżdżamy w las i brukiem zjeżdżamy do szosy skręcając w lewo. Jadąc teraz żółto-czarnym szlakiem rowerowym jedziemy przez  Komorsk ......- jedziemy tak mijając po drodze skręt na Warlubie i Płochocin. Jedziemy jeszcze dalej i odbijamy w lewo (skręcamy tylko w drogę asfaltową) wjeżdzając podjazdem (długim i średnio stromym) na Piaski i Zdrojewo. Ten odcinek ma dużo długich i stromych podjazdów, a kródkich zjazdów. Kiedy dojedziemy znowu do drogi 91 skręcamy w prawo (nie przecinamy jej) i chodnikiem(chodnik po jakims kilometrze się kończy i musimy jechac poboczem ale dalej znowu możemy wjechać na chodnik) jedziemy przez  Morgi i wjeżdżamy do Nowego. Teraz możemy albo zjechać pierwszym zjazdem do Tryla lub przebić sie przez uliczki do drugiego albo skorzystać z okacji i pojechac na punkt widokowy. W Trylu wjeżdżamy na wał i jedziemy drogą przy wale do Grudziądza.

Miłego rowerowania :))

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. rowerowapasjonatka

  SPROSTOWANIE !!! W dwóch miejscach jest naddana droga tzn. jest szlak poprowadzony z Michala do Grupy przez Górną Grupę, a powinno być przez Dolną Grupę oraz ze Zdrojewa do Morgi jest naddany łuk. Oczywiście jazda tą trasą jest również możliwa i obie opcje łączą się z opisaną prze zemnie trasą . :))

 2. kampinosek1990

  Wspaniały pomysł na szlak, trafiłem tutaj bo chciałem sprawdzić czy ktoś jeszcze jeździ tak jak ja ;) Póki co jechałem przez Grupę, ale nie przez las obok jednostki, bo droga tam to katorga dla opon. Według mnie warto dołożyć kilka km i jechać od razu do Rulewa (zjazd w lewo po asfalcie) a potem w stronę Bzowa bądź Warlubia.Ogólnie tymi dróżkami przez lasy a potem przez pola jeździ się bosko. Podjazdy całkiem miłe i wymagające, później zjazd do Komorska szybki i dynamiczny. Co więcej, jeżeli nie daję rady to mogę sobie skręcić do Lubienia albo Tryla (czy Trylu, hmm) i już zaraz most.Pozdrawiam i życzę miłej jazdy !

  1. rowerowapasjonatka

   Fajnie, że jest jeszcze ktoś, kto lubi tak jak ja wyzwania :)) Co do trasy - zawsze są jakieś opcje, które można dopasować do swoich preferencji :)) Ja i mój "krosik" uwielbiamy survivale więc wiadomo .... Zapraszam również na moją stronę fb, może znajdziesz tam jakąś kolejną inspiracje .... :))

   Pozdrawiam i do zobaczenia być może na szlaku :))

   https://www.facebook.com/RoweremPrzedSiebie

   1. kampinosek1990

    No patrz, ja też mam "krosika" :) Naprawdę okolice Grupy to są trasy wspaniałe, dużo lasów, mały ruch samochodów, no i podjazdy, czyli to co lubię najbardziej. Na FB już spojrzałem, naprawdę widać, że jesteś pasjonatką ;) Takie trasy w wykonaniu kobiety to nie lada wyczyn dla większości mężczyzn. Naprawdę podziwiam. Rower to świetna zabawa dla mnie. Polubiłbym stronę na fb, ale nie mam konta niestety. heh na szlaku, kto wie, kto wie :PPozdrawiam również :)

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię