Piastowski Trakt Rowerowy (PTR)

Piastowski Szlak Rowerowy jest malowniczym wariantem rowerowym Szlaku Piastowskiego. Prowadzi przez Wielkopolskę, z Poznania przez Gruszczyn, Uzarzewo, Biskupice, Promno, Pobiedziska, Węglewo, Lednogórę, Dziekanowice, Żydówko, Rzegnowo, Braciszewo, Piekary, Gniezno, Strzyżewo Kościelne, Kozłowo, Rudki, Trzemeszno, Niewolno, Kruchowo, Wydartowo, kończy się we wsi Izdby.Na trasie szlaku można odwiedzić dwa parki krajobrazowe - Park Krajobrazowy Promno oraz Lednicki Park Krajobrazowy. Co ciekawe, odcinek szlaku od Poznania do Pobiedzisk był oznakowany jako pierwszy szlak rowerowy w Wielkopolsce (1994).

  • rower górski

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. szturman98

    Witam, szlak bardzo ciekawy fajnie poprowadzony, jedyny mankament to im dalej od Poznania tym gorsze oznaczenie szlaku (zamazane znaki, lub ich całkowity brak), Sytuacja poprawia się w pobliżu Gniezna i do końca jest już całkiem nieźle.

  2. radar12

    Szlak przejechaliśmy z kolegą w sierpniu, zaczynając w Izdbach. Dojechaliśmy do Mogilna pociągiem i ruszyliśmy na poszukiwanie początku szlaku. Tu pierwsza uwaga - nazwa Szlak Piastowski powinna zobowiązywać, taki szlak powinien mieć punkt początkowy/końcowy np przy Klasztorze Benedyktynów w Mogilnie a nie w wiosce złożonej z kilku domów. Oznaczenia szlaku w wielu miejscach katastrofalne. Bez OSM i wgranego GPXa można stracić wiele czasu na domyślanie się którędy pojechać. Trasa nie jest wymagająca technicznie, rower trekkingowy radzi sobie z nią całkiem nieźle. Bardzo miły przystanek nad Jeziorem Lednickim. Generalnie trasa przyjemna, w sam raz na jednodniowy wypad za miasto

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię