brak oznaczenia

Piknik w Trójmieście

PARK OLIWSKI IM. ADAMA MICKIEWICZA

Usytuowany jest w Starej Oliwie. Jest to najbardziej reprezentacyjny zespół ogrodowo - pałacowy w Gdańsku. Rozłożony jest na 10 hektarach i składa się z trzech części: południowo-zachodniej, przypałacowej, która wykonana jest w stylu barokowo-rokokowym oraz części wschodniej zaprojektowanej w stylu angielskim.

PARK PREZYDENTA RONALDA REAGANA

Park noszący imię prezydenta Stanów Zjednoczonych w dzielnicy Przymorze Wielkie to najmłodszy park w mieście. Jest również jednym z trzech nadmorskich parków miasta. To miejsce dla szukających spokojnego wypoczynku i dla tych którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas. Park dzieli od plaży droga rowerowa oraz pas ochronnych wydm.Na terenie parku znajdują się lasy iglaste i liściaste, łąki, trzcinowiska, ozdobne krzewy, dwa stawy wodne, kanały wodne z drewnianymi kładkami, alejki spacerowe, tereny rekreacyjne: drogi rowerowe oraz skatepark. W parku wyznaczono miejsca do grillowania.

PARK ORUŃSKI

Park Oruński urzeka malowniczą aleją czterdziestu lip, stawami położonymi na różnych poziomach, wodospadem oraz zabytkowym pałacykiem.

CENTRUM HEVELIANUM

Fort Grodzisko i Góra Gradowa znajdują się w centrum Gdańska. To wyjątkowe miejsce na Zielonej mapie miasta, w którym przyroda wspaniale łączy z historycznymi fortami miejskimi z XIX wieku. Jedyny zbiornik wodny w parku to Fosa Mokra. To niezwykłe miejsce łączy poznanie fascynującej historii fortów z rekreacyjnym spędzeniem wolnego czasu.

PARK W JELITKOWIE I PLAŻA JELITKOWSKA

Park Jelitkowski to nadmorski park na obszarze gdańskiego osiedla Jelitkowo (założony w 1875 jako park kuracyjny) położony u ujścia Potoku Oliwskiego do Zatoki Gdańskiej i w bezpośrednim sąsiedztwie strzeżonej Plaży Jelitkowskiej (oddzielony od plaży ścieżką rowerową i pasem ochronnym wydm).

PARK BRZEŹNIEŃSKI IM. J.J. HAFFNERA I PLAŻA W BRZEŹNIE

Park Brzeźnieński im. J. J. Haffnera – park ulokowany w Brzeźnie – nadmorskiej dzielnicy Gdańska. Obok Parku Oliwskiego i Parku Oruńskiego jest trzecim co do wielkości i znaczenia zabytkowym założeniem ogrodowym w Gdańsku. W parku znajduje się taras wypoczynkowy tuż przy plaży, a także kilka placów rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży - plac zabaw, plac do jazdy na rolkach i zamontowane w kilku miejscach urządzenia gimnastyczne.

WYSPA SOBIESZEWSKA

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 km. To przyrodnicza oaza otoczona wodami Śmiałej Wisły i Martwej Wisły oraz Zatoki Gdańskiej.Wyspa z rezerwatami przyrody uznanymi za obszary NATURA 2000: „Ptasi Raj” i „Mewia Łacha”  zachwyca strefą brzegową morza, lasami wydmowymi, szuwarami i łąkami nadrzecznymi. Znajduje się tu najdłuższa gdańska plaża (11 km) z kąpieliskami w Sobieszewie i Orlu, ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna w rezerwacie „Ptasi Raj”.

OPŁYW MOTŁAWY

Jest to pozostałość po dawnych fosach miejskich, otaczających bastiony: św. Gertrudy, Żubr, Wilk, Wyskok, Miś i Królik, dawne fortyfikacje chroniące miasto od strony Żuław Wiślanych. Miejsce to znajduje się zaledwie 1,5 km od Śródmieścia.Siedemnastowieczny zespół ziemnych wałów obronnych Opływu Motławy to jeden z nielicznych w Polsce tak znakomicie zachowanych obiektów fortecznych w Polsce. Monumentalne bastiony, otoczone wypełnioną wodą fosą oraz przedpola nadają okolicy walory krajobrazowe stanowią znaczny wyróżnik w planie Gdańska. Wyspa z rezerwatami przyrody uznanymi za obszary NATURA 2000: „Ptasi Raj” i „Mewia Łacha”  zachwyca strefą brzegową morza, lasami wydmowymi, szuwarami i łąkami nadrzecznymi. Znajduje się tu najdłuższa gdańska plaża (11 km) z kąpieliskami w Sobieszewie i Orlu, ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna w rezerwacie „Ptasi Raj”.

SOPOT – PARK PÓŁNOCNY (ŁAZIENKI PÓŁNOCNE)

Park położony jest w pasie nadmorskim oraz bezpośrednim sąsiedztwie Molo w Sopocie.Właśnie zrewitalizowany Park Północny ma w sumie 25 ha powierzchni. Zaczyna się przy Grand Hotelu, a kończy na granicy z Gdynią: 3 km nowych ścieżek rowerowych.

WESTERPLATTE, PLAŻA NA WESTERPLATTE

Westerplatte – półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły. Jest to miejsce, gdzie 1 września 1939r. o godz. 4.45 strzałami z pancernika Schlezwig-Holstein rozpoczęła się II wojna światowa. Wzniesiony w hołdzie obrońcom Gdańska kamienny monument, wyrastający z wielkiego zielonego kopca u wejścia do portu, przypomina miecz wbity w ziemię rękojeścią. Westerplatte to idealne miejsce dla osób, które chcą poznać historię wśród zieleni i pięknych widokówW pobliżu pomnika znajduje się plaża niestrzeżona.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię