Słowacja: Podlesok - Przełom Hornadu - Klastorska roklina - Tomasovsky Vyhlad - Cingov

Celem naszej wycieczki jest przejście całego przełomu Hornadu oraz wejście na Tomasovsky Vyhlad.Ponieważ był duży zapas sił "odbiliśmy" w Klastorską roklinę, aby po dwóch godzinach znów powrócić do przełomu Hornadu.

Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu w Podlesok idąc znakami niebieskimi w kierunku Hrdla Hornadu, dalej również za znakami niebieskimi wkraczamy na ścieżkę idącą wzdłuż przełomu Hornadu.

Po około 2 godzinach marszu dochodzimy do rozwidlenia Klastorskiej rokliny. Dalej idziemy szlakiem zielonym do Klastoriska i wracamy szlakiem żółtym do przełomu Hornadu (rozwidlenie Klastorskiej rokliny).

Wzdłuż Hornadu dalej za znakami niebieskimi, mijamy Letanovsky Mlyn i dochodzimy do rozwidlenia Pod Tomasovskym Vyhladom. Dalej za znakami zielonymi i żółtymi wchodzimy na Tomasovsky Vyhlad (667 m npm.).

Również znakami żółtymi dochodzimy do parkingu w Cingov, gdzie kończymy nasza wycieczkę.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. adminkasia

    Dzień dobry, super opis i zdjęcia!Czy może Pan dodać jeszcze oznaczenia w miejscach, w których zmienia się kolor szlaku? Wtedy zatwierdzimy oficjalnie ślad w naszej bazie :)

    1. tadwol

      Zmianę kolorów znakowania opisano w tekście. Nazwy opisanych punktów trasy są zgodne z opisami waypointów umieszczonych na mapie.

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię