brak oznaczenia

Spływ 2 dniowy z Warki Do Warszawy

czas płynięcia:

3,5 godz Pilica oraz 8 godz Wisła

odległość:

15 km Pilica oraz 52 km Wisła

Bardzo ciekawy, róźnorodny spływ kajakowy. Rozpoczynamy przygodę w Warce wodując kajaki na końcowy odcinek Pilicy. Tą malowniczą, krętą rzeką pokonujemy ok 15 km w czasie niecałych 4 godzin. Następnie wpływamy na Wislę, i po około godzinie zatrzymujemy się na jednej z łach (wysp) wiślanych. Tam rozbijamy obozowisko i cały wieczór spędzamy na grillu i rozmowach.

ok 9 rano pakujemy się do kajaków (uprzednio pozostawiając teren w stanie niegorszym niż go zastaliśmy) i majestatycznie kontynuujemy spływ. Ilość spotkanych zwierząt i ptactwa nawet nas - doświadczonych kajakarzy - pozytywnie zaskoczyła. 

Podziwiamy mazowieckie krajobrazy powoli sunąc kajakami ku stolicy. Nie jest to zbyt męczące, bo nie musimy cały czas wiosłować. Nurt Wisły wynosi ok 6 km/godzinę, tak więc nawet powolutku wiosłując utrzymujemy znośne tempo. To dobrze, bo możemy się zrelaksować. Wpływając do Warszawy, po 2 dniach dzikiego spływu,  zaskakuje nas widok wyłaniającej się z oddali panoramy Warszawy. Aż chciałoby się popłynąć jeszcze dalej!

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię