brak oznaczenia

Spływ 3 dniowy z Dęblina do Warszawy

długość spływu: 111 km

czas przepłynięcia: 20 godz 30 min (ok 6 km / godz.)

3 dniowa przygoda kajakowa rozpoczyna się w Dęblinie. Jesteśmy przygotowani na biwakowanie, bo po drodze ciężko jest "zahaczyć" o sklep. Mamy namioty, karimaty, śpiwory i wystarczający prowiant. Ważnymi elementami ekwipunku są worki na śmieci, okulary przeciwłoneczne, krem do opalania i dużo wody do picia.

Pierwszego dnia wypływamy z Dęblina ok 11:00 i powoli mijamy niezliczone łachy znajdujące się na Wiśle. Kajaki są na tyle pakowne, że mieszczą się w nich wszystkie niezbędne elementy ekwipunku. Często zatrzymujemy się, aby robić zdjęcia ptactwu i napotkanej zwierzynie. Po 6,5 h dopływamy w Okolice Magnuszewa, gdzie robimy pierwszy obóz.

Drugiego dnia Wisła nas zaskakuje. Jest tak spokojna, i miescami tak płytka, że mamy problem z przepłynięciem naszymi sprzętem, i musimy przepychać kajaki. Nie jest nam to straszne. W ciągu dnia robimy przerwę na obiad, na odpoczynek. Dopiero późnym popołudniem dopływamy w okolicę Góry Kalwarii, gdzie na jednej z łach robmy drugi nocleg (obozowisko).

Trzeciego dnia nie spieszymy się zbytnio. Do późna rozmawialiśmy i naszym zwyczajem śpiewaliśmy przy ognisku, więc nie wstajemy o wschodzie słońca. Do Warszawy zostało nam ok 5,5 godziny, więc nie spieszymy się zbytnio ze startem. Ruszamy ok 10:30, aby ukończyć wyprawę po godzinie 16:00 na plaży przy Moście Poniatowskim. To była prawdziwa wyprawa Wisłą!

Ten niesamowity spływ polecamy wszystkim!

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię