brak oznaczenia

Spływ 3 dniowy z Warszawy do Płocka

Długość spływu: 116 km

Czas spływu: 21 h.

3 dniowa przygoda kajakowa rozpoczyna się prawie w centrum Warszawy. Jesteśmy przygotowani na biwakowanie, bo po drodze ciężko jest "zahaczyć" o sklep. Mamy namioty, karimaty, śpiwory i wystarczający prowiant. Ważnymi elementami ekwipunku są worki na śmieci, okulary przeciwłoneczne, krem do opalania i dużo wody do picia. Pierwszego dnia dopływamy za Modlin, gdzie rozłożyliśmy nasze obozowisko. Sporo czasu zajęło nam wypłynięcie z Warszawy, ponieważ postanowiliśmy zwiedzić Port Praski, Port Żerański, a później dodatkowo Spichlerz w Modlinie. W ciągu 9 h (z przerwami) pokonaliśmy pierwszy odcinek.

2 dnia pokonujemy trochę krótszy odcinek wiodący przez przepiękne rezerwaty przyrody. Na chwilę zatrzymujemy się w Czerwińsku nad Wisłą, aby dokupić w klepie picie i wyrzucić niepotrzebne na pokładzie kajaków śmieci. Po południu mijamy Wyszogród i szukamy miejsca na nocleg. Wiele razy w ciągu dnia musimy uważać na płycizny na Wiśle. Miejsce spoczynku znajdujemy na jednej z licznych łach rozciągających się na Wiśle.

3 dnia wstajemy trochę później, ale już o 10:00 płyniemy w kierunku Płocka. To niesamowite, że Wisła jest tak dziką rzeką. Dopiero przed Płockiem obserwujemy zwiększoną aktywność żaglówek, kajaków i innych jednostek pływających. Ponieważ w tym miejscu Wisła jest bardzo szeroka, uważamy przy większym wietrze na spore fale. Późnym popołudniem dopływamy do centrum Płocka, gdzie zdajemy sprzęt. To był niesamowity spływ!

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. pablix

    Gdzie wypożyczyliście kajaki i za ile?

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię