Spływ kajakowy rzeką Krutynią

Krutynia - najczystsza rzeka w Polsce, z przyjemnością płynąc kajakiem zanurzasz w niej ręce... :-) Nurtu tyle co wcale, więc trasa dobra dla początkujących.

Odcinek ok 9km od Ukty do Nowego Mostu - niedoświadczeni robią go w ok 2 godziny, płynąc normalnym tempem zajmuje to ok. 1,5 h.

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. lurylury

  Spływ jest fantastyczny dla osób które chcą się wyluzować, zapomnieć na chwilę o zgiełku i gwarze życia, oderwać się od problemów i w ciszy i spokoju podziwiać piękną przyrodę mazurskiego parku krajobrazowego.

  Odcinek pokazany na mapie nadaje się doskonale dla rodzin z dziećmi. W Ukcie można wynająć kajaki i kanoe czyli płynąć "okrętem" od 1 do 4 os.

  Podczas tegorocznego (2012) długiego weekendu majowego, wynajęcie pojedyńczego kanoe kosztowało 50pln ale bez problemu da się wynegocjować "grupową" zniżkę.

  Trasa jest bardzo łagodna - nie zmusi nas do dużego wysiłku fizycznego - całą można spokojnie przepłynąć w 2h. Po drodze są 2-3 miejsca w ktorych można się zatrzymać, zjeść kanapki itp. są nawet miejsca na ogniska chociaż nie wiem czy to do końca legalne w takim miejscu.

  Po drodze na pewno miniemy kilka łabędzi które zupełnie nie czują zagrożenia ze strony turystów spływających rzeką. Jedynym "syczącym" łabędziem był ten, który bronił gniazda swoich młodych. Sam fakt, że para tych dostojnych ptaków postanowiła założyć gniazdo na szlaku spływu świadczy w oczywisty sposób o tym, że na prawdę jest tam spokojnie.

  Szlak kończymy w Nowym Moście gdzie jak zwykle przy tego typu imprezach podjedzie po nas bus - dlatego warto pamiętać żeby conajmniej jedna osoba wzięła namiary na firmę od której wypożyczycie kajaki.

  Zakładam, że tą trasą będą zainteresowane raczej rodziny z dziećmi dlatego polecam jako następną atrakcję w rejonie odwiedziny w rezerwacie dzikich zwierząt w Kadzidłowie który jest tuż obok i obiado-kolację w Mikołajkach podziwiając zachód słońca przy przystani wypelnionej pięknymi jachtami.

 2. lurylury

  Dorzucam fotkę ze spływu

  • Spływ kajakowy rzeką krutynią - User reviews: lurylury about Spływ kajakowy rzeką Krutynią

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię