brak oznaczenia

Szlak rowerowy dookoła jeziora Powidzkiego

Szlak pokrywa się w wielu miejscach z oryginalnym, niebieskim szlakiem rowerowym jednak mija się z nim w kilku miejscach. Zróżnicowana pod względem terenowym łatwa trasa w sam raz na przejażdżkę albo trening. W porównaniu z niebieskim szlakiem - bardziej terenowy, XC, wymagający choć nadal do przejechania pewnie nawet miejską kozą (jak się ktoś uprze).

Najgorszym fragmentem jest chyba przejazd z miejscowości Przybrodzin do Powidza. Jeżdżę szynami wąskotorówki ale generalnie chyba bym odradzał. Można zastąpić ten odcinek jadąc normalną drogą afaltową.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. zbyx

    W jakim czasie można przejść szlak PIESZO!

    1. wwj

      Dobre pytanie. Nosiłem się z tym zamiarem już wielokrotnie ale jakoś nigdy nie doszło do realizacji planu. Przede wszystkim dlatego, że jego część jest mało ciekawa "pieszo". Chodzi o część południową (jeśli wyznaczyć linię poziomą na wysokości miejsca start/meta. Po stronie zachodniej odchodzi się dość mocno od jeziora, droga prowadzi asfaltową drogą przez pola, potem krótko przez las. Na wschodnim brzegu to już pobocze albo dalej chodnik. Także daleko od jeziora (latem szczególnie w weekendy droga ta jest całkiem ruchliwa). Tak naprawdę tylko północna część szlaku jest ciekawa. Na dodatek z Przybrodzina do Powidza można iść torami kolei wąskotorowej.

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię