Szlak Wzgórz Szymbarskich

Szlak Wzgórz Szymbarskich – jedne z najdłuższych i najciekawszych szlaków północnej polski.

Oznaczony jest kolorem czarnym i mierzy sobie 122 km długości. Rozpoczyna się w samym centrum Trójmiasta w Sopocie, gdzie od razu wchodzi w las i przecina doliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Następnie szlak doprowadza nas w przepiękne rejony wysoczyzny Pojezierza Kaszubskiego tzw. Wzgórza Szymbarskie, gdzie wspina się na najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego, Wieżyce o wysokości 329 m n.p.m.

Na szczycie zbudowana została wieża widokowa z której rozpościera się fantastyczny widok na okoliczne wzgórza, lasy i jeziora. Kolejny etap szlaku przecina krąg jezior Raduńskich i zmierza do celu naszej wędrówki czyli do Sierakowic w Lasach Mirachowskich. Szlak nadaje się dla piechurów jak i rowerzystów – zimą na szlaku można spotkać również turystów narciarskich.

  • bieganie
  • narty biegowe
  • pieszo, spacer
  • rower górski
  • z psem
Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. speleofan

    Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy szlak - zróżnicowanie terenu jest fantastyczne - lasy, jeziora, łąki i do tego wszystkiego te wzgórza. Szlak cudnie prezentuje się o każdej porze roku:- w połowie wiosny - jak przyroda obudzona pierwszymi promieniami Słońca rozbudza się z zimowego snu.- na jesień kiedy wzgórza mienią się we wszystkich kolorach tęczy.- zima - jak traficie na tą prawdziwa zimę - to bez nart biegowych czy rakiet nie ma co się wybierać. Szlak jest wtedy naprawdę trudny i dla prawdziwych wytrwałych piechurów.

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię